Çan’da bağımsızlığın 97’nci yılı coşkuyla kutlandı

97 yıl önce düşman işgalinden kurtarılarak bağımsızlığa kavuşan Çan, kurtuluşunun 97’nci yılını coşkuyla kutladı. Cumartesi gününden bu yana devam eden etkinliklerin son ayağı ise dün sabah ise Atatürk Şehir Meydan’ında başladı. Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan Garnizon Komutanı Asteğmen Ahmet Boz, siyasi erkan, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla Ata’ya çelenk sunumu gerçekleştirilirken, sosyal ve kültürel etkinlikler ise gün boyu çeşitli mecralarda devam etti.

Çan’ın 97’nci kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla dün sabah Atatürk Şehir Meydanı’nda tören düzenlendi. Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan Garnizon Komutanı Asteğmen Ahmet Boz, siyasi erkan, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla başlayan törende ilk olarak Ata’ya çelenk sunumu gerçekleştirildi. Ardından ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden etkinlikler, resmi geçit töreniyle sürdü.

Caddeler Türk bayraklarıyla donatıldı

Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun da sahne aldığı kurtuluş etkinlikleri kapsamında şiir dinletisi, resim sergisi, Halk Eğitim Merkezi sergisi de gerçekleştirildi. Çan’ın caddeleri günler öncesinden asılan ay yıldızlı bayraklarla donatılmışken, 3 gün boyunca devam eden etkinliklere halk da coşkuyla katıldı.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com