Başarı belgelerini aldılar

23-28 Temmuz tarihleri arasında Geyikli’de düzenlenen Ev Pansiyonculuğu Eğitim Kursu’nu tamamlayan 95 kursiyer, başarı belgelerini düzenlenen tören ile aldı.

Ezine’nin Geyikli beldesinde vatandaşların talebi doğrultusunda yöre halkına yönelik olarak başlatılan ve yöre halkına yönelik 23-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Ev Pansiyonculuğu Eğitimi Kursu”nu başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanan 95 kursiyer başarı belgeleriyle buluştu.

Törenin açılışında bir konuşma yapan İl Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale’nin ülke turizmi için çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Troya veya Troas Bölgesi, Troas bölgesinin içerisinde Geyikli de yer alıyor. Troas dediğimiz bölge çok geniş bir alan. Şimdi yeni bir proje daha yaptık. 2 Milyon Türk Lirası gibi bir ihaleyle verdik. “Troas Kültür Rotaları” GMKA, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ve Sayın Valimizin himayelerinde 2 Milyon TL para harcayacağız ki ilk etapta Küçükkuyu’ya kadar yürüyüş rotaları belirleyeceğiz. Turizmde çeşitliliği arttırmaya çalışıyoruz. Deniz kum güneş turizmi Haziran ile 15 Eylül’e kadar devam ediyor ama ondan sonraki süreçlerde de dalış turizmi gibi su altı ve su üstü sporlarını yapanlar genelde varlıklı insanlar oluyor ve yurtdışından geliyorlar. Çanakkale’nin turizm çeşitliliği potansiyeli var. %55’i ormanlarla kaplı. Ormanımız, denizimiz, kumumuz, kültürümüz var. Bütün değerlere sahibiz. Alexandria Troas dediğimiz, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erhan Öztepe Hocamızın Başkanlığında kazılar sürüyor. İnşallah önümüzdeki süreçte bu kazıları 12 ay boyunca yapacağız ki orada daha fazla görseller olsun. Yaklaşık 5 Bin dönümü aşkın bir arazi Alexandria Troas’ın sınırlarını oluşturuyor. Dolayısıyla bu bölgeyi, Çanakkale’mizi elimizdeki tüm değerlerle ihya edeceğiz.

Bir yabancı turist ülkelerarası seyahat ederken UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiş destinasyonları ziyaret ediyor. Türkiye’de şu an 20’yi aşkın destinasyon var. Bir tanesi de bizim Troya’mız. İkincisi de geçici listede bulunan ve daimi listeye sokmaya çalıştığımız Assos. Bunun için çalışıyoruz. Çalışıyoruz ki insanlar bir seyahat programı yapmaya başladığında öncelikleri biz olalım. Orada da Bakanlığımız 5.5 Milyon harcıyor. Assos Ören Yeri Çevre Düzenleme Projesi, arkasından amfi tiyatromuzu restore edeceğiz.

ÇANAKKALE’DE ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE TURİZME YATIRIM YAPAN ALDANMAZ!

Sizler de bu belgeleri almakla bu anlamda adım attınız.  Aldığınız bu eğitimle önemli bir adım attınız. Gelen misafirlerinize nasıl davranacağınızı sizlere anlatmaya çalıştılar. Umuyorum ki sizler de imkânlarınız dâhilinde bir yatırıma dönüştürürsünüz.

Ben bu organizasyonun hayata geçmesinde emekleri olan Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Kaymakamlığımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, her şeyden önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bünyesinde Halk Eğitim Merkezi’ne ve bütün imkânlarını zorlayarak, işini gücünü bırakıp kursa katılan tüm kursiyerlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri tekrardan tebrik ediyorum.  Bundan sonra böyle bir eğitim-sertifika programında sizlerle görüşmek ümidiyle.” dedi.

Konuşmalarının ardından kursu başarıyla bitiren kursiyerlere eğitim belgelerini, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Şube Müdürü Ramazan Bayrak, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçuğlu, Geyikli Ak Parti Belde Başkanı Mustafa Kirveli,  Ezine Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Şube Müdürü Süleyman Ömeroğlulları ve İbrahim Kır, Ezine Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şevket Çetin, Geyikli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Efrail Sancar ve Müdür Yardımcısı Merve Cihan, Geyikli İlkokul Müdürü Şemsi Yumuşak takdim etti.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com