ALES’e girecek adaylar otobüs mağduru oldular

Geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen ALES sınavı için 8.00’de Esenler Mahallesi’nde bulunan durakta otobüs bekleyen vatandaşlar yaklaşık 45 dakika hiçbir otobüsü göremediler.

Geçtiğimiz Pazar günü Akademik Personel Seçme Sınavı (ALES), saat 10.30’da gerçekleşti. Sabah saatlerinde sınava giriş için gerekli evraklarını yanlarına alarak sınava girecekleri adresin yolunu tutan vatandaşlar daha yola çıktıkları ilk etapta sıkıntı ile karşılaştılar. Sabah saat 08.00’de Esenler Mahallesi 60 metrelik yolda otobüs beklemek için durakta bulunan kentliler yaklaşık 45 dakika hiçbir otobüse denk gelemediler.

Yaşadıkları mağduriyeti Belediye ile paylaşan vatandaşlar araç koordinasyon merkezi ile irtibat kurdular. Araç koordinasyon merkezinden ise konuyla bulunduğunuz saatte o bölgeden araç geçmesi gerekiyor yanıtını alan vatandaş 45 dakika durakta bekledi.

Kentlilerin iddialarına göre artık otobüs beklemekten yorulanlar ve sınava geç kalmak istemeyenler çevirdikleri Taksi ile ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesine ulaştılar.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com