Kentte kadın şoför sayısı artıyor

Çanakkale Belediyesi hizmet binası önünde önceki gün yapılan araç tanıtım töreninde, yeni hak kazanan kadın şoförlerin de otobüs kullanım kartları takdim edildi. Şoförleri kamuoyuna tanıtarak kartlarını veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, özgürlüklerin kentinde kadın şoför sayısının giderek artmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Uzun zamandır toplu taşımada hizmet veren ve yılın şoförü seçilecek kadar işini özveriyle yapan iki kadın şoförün yanı sıra toplu taşımada dört kadın şoför daha hizmet verecek.

Belediye Başkanı Başkan Ülgür Gökhan, araç tanıtım töreninin ardından yeni şoförler; Canan Göçmen, Nezahat Kuşçu, Hülya Göktuna ve Özlem İğne’ye kartlarını bizzat kendisi takdim etti.

Öncesinde kadın kuaförlüğü yapan Canan Göçmen, ani bir kararla otobüs şoförü olmaya karar verdiğini belirtirken, Esenler’de manavlık yapan Hülya Göktuna ise uzun süredir ehliyet sahibi olmasına karşın ağır vasıta eğitimi alarak otobüs kullanmaya karar verdiğini kaydetti.

Belediyeden emekli olan Nezahat Kuşçu’nun kullandığı engelli aracıyla kentliye senelerce hizmet verdiğini ve emekli olduktan sonra da otobüs şoförü olarak hizmet vereceğini belirten Başkan Gökhan, “Sizinle tekrar çalışmaktan mutluyum” diyerek Kuşçu’yu kamuoyuna tanıttı.

İĞNE: “BELEDİYENİN KADINLARA VERDİĞİ ÖNEM İMRENDİRDİ”

Kentte uzun yıllar yaşayan yeni şoförlerin yanı sıra 3 yıl önce Antalya’dan gelip Çanakkale’ye yerleşen ve bundan sonra kentlilere şoför olarak hizmet vermeyi tercih eden Özlem İğne ise konuşmasında belediyenin kadınlara gösterdiği öneme vurgu yaptı. Şoförlük yapmaya karar verene kadar ev hanımı olduğunu belirten İğne, “Belediyemizin kadınlara bakış açısı ve çalışma özgürlüğüne gösterdiği özen nedeniyle, benden önceki kadınların da belediyede şoför olarak çalışmaları imrendirdi, yol gösterdi. Ben de heves ettim. Kooperatifimizin de desteğiyle, bir haftadır bu hizmeti sunmaktayım.” diye konuşurken Gökhan da “İyi ki katılmışsınız aramıza” dedi.

BAŞKAN GÖKHAN: “BOŞA ÖZGÜRLÜKLER KENTİ DEMİYORUZ”

Toplu taşımada hizmet veren kadın şoför sayısının giderek arttığını ve bundan büyük memnuniyet duyduğunu ayrıca belirten Gökhan, “Özellikle kadınlardan bu sözleri duymak heyecan veriyor. Bu kentte kadınlara önem verildiğini hissetmiş olmaları, benim için çok önemli. Bir alkışı hak ediyorum.” dedi. “Çanakkale’ye boşa özgürlüklerin kenti demiyoruz” ifadelerine vurgu yapan Başkan Gökhan, kartlarını takdim ettikten sonra toplu taşımada toplamda altı kadın şoförün olduğunu ifade ederek hepsine kazasız belasız yolculuklar diledi.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com