Çanakkale’deki eksiklik giderilecek

170 amatör spor kulübünün ve aktif lisanslı 35 bin 313 sporcunun bulunduğu Çanakkale’deki eksikliklerden bir tanesi nitelikli ve kullanışlı bir spor salonuydu. Konuyla ilgili eksiklik fark edildi ve çözüm için düğmeye basıldı. 2 bin kişi kapasiteli spor kompleksinin inşasına başlandı ve inşaatın hızla ilerlediği gözlendi.

150 bin nüfuslu Çanakkale’nin ihtiyaçları arasında bulunan spor salonu için alternatifler geliştirildi ve geliştiren proje uygulamaya konuldu. Yeni Adliye binasının hemen arkasına, bir zamanlar atış poligonu olarak kullanılan alanın ön tarafında inşaat başladı. Projenin adı Çanakkale Merkez Spor Salonu oldu.

Çanakkale Merkez’de bulunan ve sıklıkla kullanılan Anafartalar Spor Salonu ve 18 Mart Kapalı Spor Salonu çoğu zaman yoğunluk nedeniyle birçok gence hizmet veremiyor. Spor Salonlarının, amatör kulüpler ve okullar tarafından kullanılması neticesinde çalışma programlarının yoğun olduğu da biliniyor. Bu sebepten ötürü gereği düşünüldü ve harekete geçildi.

7 farklı branşta hizmet verilecek

Çanakkale’nin yeni yapılaşma alanlarının başında gelen yeni Adliye’nin hemen arkasında kalan bölüme devasa bir spor kompleksi yapılması için düğmeye basıldı. 2 bin 500 kişi kapasiteli dev proje tamamlandığında, Judo, Güreş, Karate, Taekwondo, Okçuluk, Voleybol, Basketbol ve Fitness gibi 7 farklı branşta hizmet verecek.

Maliyet 48 Milyon 300 Bin TL

Toplamda 13 bin 231 metrekare yüzölçümü bulunan arazi üzerinde yükselecek olan kompleksin, uzun süre kentin yükünü çekmesi bekleniyor. Kentin takımlarına ve profesyonel kulüplere ev sahipliği yapacak olan spor salonun ihalesi 16 Temmuz 2018’de yapılmıştı. 15 Ekim 2018’de yer teslimi yapılan ve çalışmaların başladığı projenin maliyeti 48 Milyon 300 Bin TL olarak belirtildi. 650 gün içerisinde bitmesi beklenen spor salonu tamamlandığında Çanakkale’nin en büyük spor salonu olacak ve sporcular için adeta biçilmiş kaftan görevi görecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com