Belki kaybetti ama savaşırken kaybetti…

“Belki kaybedeceğim ama savaşırken kaybedeceğim…” demişti savaşçı kız Neslican Tay, amansız hastalığıyla mücadele ederken… Bugün artık o yok ama ondan geriye kalan öyle çok şey var ki… Tay’dan gelen acı haber tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de yürekleri yaktı. Protokolün önde gelen isimleri genç kızın yaşam mücadelesinin sonlanmasının ardından sosyal medya üzerinden üzüntülerini paylaştı.

İllet hastalık kanseri tam 3 kez yenmişti Neslihan, hatta birinde bacağını kaybetmiş fakat ‘ben bir bacaktan ibaret değilim’ diyerek dik duruşundan ve umutlu mücadelesinden asla vazgeçmemişti. Yaşam dolu, cıvıl cıvıl, enerjik bir genç kızdı, fakat hayat 3 kere yendiği kanseri 4’üncü kez önüne çıkarınca işler maalesef yolunda gitmedi. O, tüm inancıyla hayata tutunurken hayat ise onu yavaş yavaş bıraktı. Ve Neslican Tay, cuma gecesi bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde aramızdan ayrıldı. Genç kızın ölümü tüm ülkeyi yasa boğarken Çanakkale’de de protokolün önde gelen isimleri Tay’la ilgili duygularını sosyal medya hesapları üzerinden paylaştılar.

Neslican’ın ölümü Çanakkale’de de derin üzün yarattı

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşen Neslican Tay kardeşimize yüce Allah’tan rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” sözleriyle üzüntüsünü ifade etti.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Gittin, çok üzgünüz çok… Yaşama azmin hepimize örnek kaldı, güzel kızım. Allah rahmet eylesin” paylaşımını retweet ederek duygularını dile getirdi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Tay’ın “Belki kaybedeceğim ama savaşırken kaybedeceğim” sözüne atıfta bulunarak “Yaşama, insanlığa kazancın çok büyük oldu” sözleriyle veda etti Neslican’a.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de Neslican’la ilgili “Yaşam mücadelesini kaybeden Neslican Tay’a Allah’tan rahmet diliyorum. Gittiğin yerde gülücüklerini eksik etme…” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com