60 metrelik yola yeni göbek

Kentin en geniş yollarından birisi olan 60 metrelik yola, Ahmet Piriştina Caddesi’ne yeni dönel kavşak yapıldı. Kavşak düzenlemelerinin halen devam ettiği gözlendi.

60 metrelik yol olarak bilinen Ahmet Piriştina Caddesi’nde geçtiğimiz ay kavşak düzenleme çalışması yapılmıştı. Yapılan kavşak düzenleme çalışması neticesinde, kavşağa bağlanan yan yollar iptal edilmiş yol 4 ana hatta düşürülmüştü. Ahmet Piriştina Caddesi ve Barış Caddesi’nin kesişiminde yer alan kavşakta daha sonrasında bir çalışma daha başladı ve önceki çalışmada yola döşenen taşlar söküldü yeni bir planlama yapıldı.

Yapılan planlama neticesinde bir önceki çalışmada iptal edilen yan yollar için ana yola çıkış alanları açıldı ve kaldırımlar tekrar elden geçirildi. Öte yandan tam kavşağın ortasına yeni göbek yapıldığı görüldü. Geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan ve her gün yüzlerce aracın kullandığı kavşağa yeni dönel alan yapılması vatandaşlar tarafından şimdilik kaygı ile izlendi. Önümüzdeki günlerde kavşağın işlevselliği kullanıldıkça gözlemlenecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com