Çocuklar Kazdağları’nı resmedecekler

Çanakkale Belediyesinin düzenlediği ve ortaokul öğrencilerini kapsayan ödüllü resim yarışması ile birlikte doğal oksijen kaynağımız olan Kazdağları, bu kez çocukların gözünden anlatılacak.

“Kaz Dağları” konulu resim yarışması için başvurular, 20 Eylül Cuma gününden itibaren başladı. Çanakkale Merkez ve ilçelerinde ikamet eden ortaokul öğrencilerini kapsayan yarışmada başvurular, 21 Ekim Pazartesi günü sona erecek. Minikler bu sefer yeteneklerini çizerek gösterecekler. Çanakkale’nin çocukları Kazdağları’nı, hayallerindeki İda’yı resmedecekler.

Jüri değerlendirmesi 23 Ekim Çarşamba günü yapılacak olup, resim yarışmasının sonuçları ise 25 Ekim Cuma günü saat 15.00’ten itibaren Çanakkale Belediyesi resmi web sitesi olan www.canakkale.bel.tr adresi ile yine Çanakkale Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Yarışmanın 1.’si ödül olarak; iki veli/vasisi ile birlikte İngiltere Kraliyet Botanik Bahçesi’ne geziye gitme fırsatı bulurken, 2.’lik ödülünün sahibine dijital çizim ekipmanı, 3.’ye ise tablet hediye edilecek. Başvurunun ücretsiz olduğu yarışmada resimler, pastel ve kuru boya kullanılarak yapılacak. Mitolojik hikâyelere ev sahipliği yapan İda, bu kez çocukların gözünden anlatılacak.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com