Meydan Döner Büfe Cafe’den Efsane fiyata efsane lezzetler…

Çanakkale’nin meydanında açılan ‘Meydan Döner Büfe Cafe’ oldukça makul fiyatlara satılan lezzetli ürünleriyle dikkat çekiyor. Mert Erdoğan tarafından açılan işletmeni dönerden hamburgere, tosttan Goralı’ya, soğuk sandviçten tatlıya dek geniş ürün yelpazesi bulunuyor. GÜNDEM’e konuşan Erdoğan, şimdiye kadar gördüğü talepten ise oldukça memnun… Makul fiyatlarda lezzetli ürünler satmanın müşteri kazanmanın en doğru yolu olduğunu belirten Erdoğan, “Çanakkale’de üç yönlü satış yapan ilk işletmeyiz. Gördüğümüz ilgiden de memnunuz. Bunun sırrı iyi fiyata iyi ürün satmak. Ben kendim yemediğim, evimde tüketmediğim hiçbir şeyi burada da satmıyorum” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 10 yıldır gıda sektöründe çalışan Mert Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Çanakkale’nin tam göbeğinde oldukça ender görülen bir işletmeye imza attı. Çanakkale için ilk olma özelliği taşıyan ‘Meydan Döner Büfe Cafe’ şu an şehirde hem döner hem büfe hem de cafe olarak üç yönlü olarak satış yapan ilk işletme olma özelliğini taşıyor.

İşletmenin sahibi Mert Erdoğan da yeni açılan işletmesiyle ilgili GÜNDEM’e açıklamalarda bulundu. Erdoğan, başarısının sırrını da açıkladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Küçük mutluluklar büfesi tarzında olsun istedik”

“Ben yaklaşık 10 yıldır yemek sektöründeydim. Aklımıza buralarda böyle bir işletme açma fikri gelince de işe koyulduk. Önce burayı ‘küçük mutluluklar büfesi’ tarzında bir yer olarak açmayı düşündük, hamburger, sosisli, ev tipi olarak… Sonra döner sektörünü biliyoruz dedik ve dönerci olarak açmaya karar verdik. Tabii Çanakkale’de öğrenci çok, öğrenci için de tavuk döner şart. Tavuğun da lezzetlisini bulalım dedik, uzun bir arayış yaptık ve sonunda bulduk.”

“Eski Çanakkale havasını yakalamak istedik”

“Fikirlerimizden biri de eskiden Çanakkale’de goralı çok meşhurdu, uğraşmak istemedi kimse ve zamanla yapılmamaya başlandı. Biz esi Çanakkale havasını yakalamak için bunu da yapalım dedik. Goralı yapacaksak da sadece dönerci diyemeyiz, bu aynı zamanda büfe de demek, çünkü bunlar büfede satılırdı. O yüzden büfe eklendi. Soğuk sandviç ve tost da koyalım dedik, bunları koymuşken, sonra burada çok öğrenci var, çay kahve satalım, yer de müsait, cafeyi de ekleyelim, sempatik olsun dedik… Döner, büfe, cafe üçü bir arada olsun dedik. Ve böyle bir işletme ortaya çıktı. Çanakkale’de de bu anlamda ilk olduk…”

“Fiyatları dengeli tuttuk”

Mert Erdoğan, işletmenin yeni açılmasına rağmen talebin şu an oldukça güzel olduğunu belirterek fiyatları sadece açılış için değil her zaman makul seviyede tutacaklarını belirtti. İnsanların iyi fiyata iyi ürün yemek istediğini söyleyen Erdoğan, kendisinin yemediği bir şeyi işletmesinde de satmadığını belirterek sözlerini şöyle noktaladı:

“Şu ana dek talep gayet iyi, memnunuz şu anda. Herkes geliyor, yabancılar geliyor onlar da beğeniyor, öğrenciler sürekli burada. Bu işin sırrı uygun fiyata iyi ürün vermek. Öyleyse insanlar geliyor ve severek yiyor. Ondan fiyatları dengeli tutmak istedik açıkçası. Ben evimde yemediğim bir şeyi burada da asla satmıyorum.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com