“Haklı mücadelemiz zaferle sonuçlandı”

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Seçkin Yörük, asgari ücretin yüzdelik fazlasıyla ilgili açtıkları davanın üyeleri lehine kazandıklarını açıklayarak, bundan sonraki dönemde de mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı yaşlı bakım ve huzur evinde çalışan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası’na bir üye adına 4/D kadrosuna geçmeden önce uygulanmakta olan asgari ücretin % 65 fazlasının 01.01.2019 tarihinden itibaren aynı şekilde uygulanması için açılan davanın kazanıldığını açıklayan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Seçkin Yörük, konuyla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yörük yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türk İş Sendikası’nın her daim çalışanın yanında olduğu, her türlü haklı mücadelede haklı ve haklının yanında olmaktan hiçbir zaman taviz vermeyeceği bir defa daha ortaya konulmuştur. 2019 yılı başından beri asgari ücretin yeniden hesaplanmasıyla yüzde fazlası ile çalışan işçilerimizin yeni asgari ücretin belirlenmesi ile yaşanan düşüşe tepkisiz kalamazdık. Bu gerekçe ile 15.04.2019 tarihinde açılan davamız işçi lehine sonuçlanmış ve haklı mücadelemiz meyvesini vermiştir.

Bugün itibari ile bundan sonraki süreci yakinen takip edip işçi kardeşlerimize konu hakkında gerekli bilgiler verilecektir. Bu emsal kararın asgari ücret ve katlarıyla çalışan bütün işçilerimize hayırlı olmasını dileriz. Sendikamız, 1961 yılından bu güne kadar emeği ve alın teriyle evine ekmek götüren işçi kardeşlerimizin haklarını ve menfaatlerini aramaya devam etmektedir.

Bu hukuk mücadelesinin işçi lehine sonuçlanmasında emeği ve gayreti geçen bize gönülden destek veren, sendikamıza güvenen tüm işçilerimize teşekkür ederiz.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com