Çanakkale’de ilklerin okulu…

Son zamanlarda özel okullar cenneti haline gelen Çanakkale’de, bir kurum var ki 2003 yılından beri dikkat çekmeye devam ediyor. Çanakkale’de dershane olarak eğitim hayatına başlayan, sonrasında dershaneler kapandıktan sonra Temel Lise olan ve nihayetinde, 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunda, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak faaliyetlerine devam eden tek kurum… O kurum, Özbek Köyü’nde 10 dönüm arazi üzerinde 20 derslikle kapılarını yeni eğitim sezonunda açtı.

Birçok özel okulun, kolejin açıldığı Çanakkale son zamanlarda devlet okulları ile değil, özel okulları ile anılır oldu. Türkiye genelinde pek çok şubesi bulunan köklü kurumlar bu sene Çanakkale’de şube açtılar ve öğrencileri ile yeni eğitim-öğretim sezonunda buluştular. Kent merkezinde arazi kalmadığından ötürü köylerde ve merkeze uzak yerlerde bulunan kampüsler velilerin büyük bir bölümünün neredeyse ilk tercihleri oldu.

O kurumlar arasında bir tanesi var ki 2003 yılından beri kentte faaliyetlerine devam ediyor ve dikkatleri üzerine çekiyor. Önce 2003 yılında Final Dergisi Dershanesi olarak açılan, sonrasında 2015 yılında Final Temel Lisesi haline gelen, bu sene ise Final Okulları olarak eğitim hayatına devam eden Final Eğitim Kurumları Çanakkale’de durmaksızın faaliyetlerini sürdürüyor.

Okulun fiziki yapısı ve Çanakkale’deki eğitim hayatını Final Okulları Okul Müdürü Harun Bozkurt ile konuştuk. Bozkurt, Final Okulları ile ilgili bilinmeyenleri ve merak edilenleri kamuoyu ile paylaştı.

“2003 yılında eğitim-öğretim hayatına katkı sunmaya başladık”

Özel Çanakkale Final Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Harun Bozkurt, “Biz, 1978 yılından beri Elazığ kökenli bir dershane olarak tüm Türkiye’de Final Dergisi Dershanesi olarak hizmet verdik. 2003 yılında Çanakkale’de eğitim-öğretime katkı sunmak üzere hizmet vermeye başladık. Final 2003’ten 2015’e kadar Çanakkale’de birçok başarıya imza atmayı başardı. Bunda Türkiye birincilikleri, Türkiye dereceleri ile birçok öğrenci üniversiteye gönderildi.

“Sadece Final Dergisi Dershanesi okula dönüştü”

2015 yılında dershaneler Bakanlığımız tarafından kapatılırken, sadece Çanakkale’de Final Dergisi Dershanesi okula dönüştü. Final Dergisi Dershanesi Final Temel Lisesi haline gelerek dönüşümünü tamamladı. 2015 yılında Temel Liseye dönüşürken bu sürecin 4 yıl boyunca süreceği belliydi ve biz 2019-2020 eğitim-öğretim yılında kampüsümüze geçeceğimizi taahhüt etmiştik.

“Ne mutlu ki sözlerimizi yerine getirdik”

Ne mutlu ki bize bu sözü yerine getirdik ve 2019-2020 öğretim yılında Özbek Köyü’nde kampüsümüzde eğitim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere Çanakkale’ye ilk günkü heyecanımızla, eğitime ve çocuklarımıza katkı sunmaya devam ediyoruz.

“Kampüsümüz Özbek Köyü’nde 10 dönüm arazi üzerinde 20 derslikli bir binadır”

Şu anda Özbek Kampüsümüz 10 dönüm üzerine kurulu, 20 derslikli bir binadır. Şu anda öğrenci kapasitemiz 356 Anadolu Lisesi ve 96 Fen Lisesi şeklindedir. Bu kapasiteler arttırılabilir. Yerimiz ve konumumuz müsait. Her anlamda Çanakkale’de Özbek Köyü’nde okul olmanın şartlarını ve standartları tam olarak sağladığımızı bu alanda net bir şekilde görüyoruz. Bu da bizleri oldukça mutlu ediyor. Çocuklar artık bu kampüste doğa ile iç içeler.  Final Okulları olarak parlayan bir yıldız olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz.

“Çocuklarımızın ihtiyaçlarını kendi bünyemizde karşılıyoruz”

Hem bahçemizde spor kompleksimiz var hem kapalı spor salonumuz var. Görsel Sanatlar sınıfımız var. Bunları zaten sağlamak durumundayız. Bizim okulumuzda okul bahçesinin dışına çıkmak yasak. Güvenlik her hangi bir sıkıntı olmadıkça çocukları dışarıya salmaz. Bir durum varsa biz çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kantinimizle, yemekhanemizle çocuklarımızın ihtiyaçlarını kendi bünyemizde karşılıyoruz. Yemeklerimiz bizim kurumumuzda yapılıyor. Ev yemekleri tadında, birinci kalite ürünler kullanarak yemeklerimiz çocuklarımıza servis ediliyor.

“Çanakkale’deki en iddialı eğitim kadrosuna sahibiz”

2003 yılından beri kurumumuzda personellerimiz ve öğretmenlerimizde istikrar çok net bir şekilde gözlenmektedir. Biz günü kurtarmanın derdinde değiliz. Yıllardır çalıştığımız arkadaşlarımızla yolumuza devam ediyoruz. Dershanede çalıştığımız arkadaşlarımızla Temel Lise’de ve burada Final Okulları’nda birlikte hareket ediyoruz. Bu hizmetli personelimizden, kayıt bürosu personelimize kadar geçerlidir. Gururla söylüyorum ki Çanakkale’deki en iddialı eğitim kadrosuna sahibiz” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com