Bal Duasına Çıkanlara Arıların Saldırması

Van’ın Bahçesaray ilçesinde bir grup vatandaş verimli bir bal sezonu için Bal Duası’na çıkmışlar. Bu grubun içerisinde kaymakam, ilçe jandarma komutanı, müftü ve tarım müdürü de varmış. Arılar Saldırmış.

Dini kullanırken ne gibi bir politik çıkar gözetmeye çalışıyorlar, kimlere yaranmak istiyorlar bilmiyorum ama BAL DUASI yerine yahu bu arılar neden bal yapmıyorlar diye Üniversitelere sorsalar daha iyi sonuç alırlar. Haberi okurken hoşuma giden bir şey daha var Arılara fetöcü, din düşmanı ya da pkklı diyen olmamış. “Arı’nın örgütlerle bağlantısı olamaz” gibilerinden bir idrak oluşması hoş.

“Oğluma Tayyip Adını Verdiğim İçin Pişmanım”
AKP’den istifa eden Emin Özden “Allah bir daha 1994’de oğluma ismini verecek kadar politik bir faniyi şaşırtıp sevdirmesin. Yanılmışız rabbim affetsin” demiş. Emin Özden pişman olduğunu bu yüzden de oğluna Mevlüt diye hitap ettiğini eklemiş.

Haberi ilk okuduğumda; “hali hazırda hayatına devam eden bir insana kayıtsız şartsız güvenmek mi? Hem de siyasi bir insana! Bu nasıl bir politik fanatizm!” diye düşündüm. Böyle düşündüğünüz zaman Emin Özden’in mağdur olduğunu falan da düşünebilirsiniz ama HAYIR. Bu tip politik fanatizmler ancak çıkarlarını fazla gözeten insanlarda gözlemlenir. Çıkarlar ters düşünce PİŞMANIZ, KANDIRILDIK demek ülkemizin yeni modalarından.

90 Kilometreden fazla araç kullanan kadın
İlahiyatçı Nurettin Yıldız, sosyal medyada bir kadın takipçisinden gelen “Ehliyet alsam, araç kullansam günah mı olur?” sorusuna verdiği yanıtta, kadınların ‘yanlarında mahremleri olmadan’ 90 kilometreden fazla araba kullanmalarının dinen yasak olduğunu söyledi.

Daha önce yazdığım bir köşemde gericilikle neden mücadele edilmesi gerektiğini yazmıştım. Bütün o yazıyı buraya kopyalamak istemiyorum ama o yazımın genel olarak hedefi Nurettin Yıldız gibi tiplerdi. Toplumu dinden soğutmak, din aleyhtarı propaganda yapmak gibi bir suç olsa bu beyefendi suçu HAKKIYLA işlemiş olur.

Bakara Makara’ya ödül
Her türlü kötülük ödüllendiriliyor ülkemizde. Bakara makara diyerek gündem olan bir eski bakan bir yere büyük elçi olarak atanmış. Ben mi fazla paranoyakça düşünüyorum diye düşündüm bir an için belki de dedim BAKARA MAKARA demek çok kötü bir şey değildir. “Eve gelirken domates momates al” demek gibi bir şey AMA domates’in kutsal olduğuna inanıyorsanız. Bu kutsallık üzerinden siyaset yapan bir ekibin içindeyseniz DOMATE MOMATES diyemezsiniz. Toplumu dinden soğutmak, din aleyhtarı propaganda yapmak gibi bir suç olsa bu beyefendi suçu HAKKIYLA işlemiş olur.

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com