Alp’ten Taşkın’a ödül

Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Balkan Tekvando Şampiyonu olarak başarılarına bir yenisini daha ekleyen Zeynep Taşkın’ı ödüllendirdi.

Bulgaristan’ın Samakov şehrinde yapılan Balkan Gençler Tekvando Şampiyonası’nda 49 kg.’da Türk Milli Takımı adına yarışan Anafartalar Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Zeynep Taşkın ve Çanakkale İl Tekvando Temsilcisi, Milli Takım ve Anafartalar Spor Kulübü Antrenörü Hasan Altunışık, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili bilgiler veren Hasan Altunışık şunları söyledi:

“Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Aziz Sinan Alp, Balkan Şampiyonu olan sporcumuz Zeynep Taşkın’ı makamında kabul ederek, çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan sayın müdürümüze bu nazik kabulünden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün sporcumuzu makamında kabul ederek ödüllendirmesi sporcumuza 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında İspanyada yapılacak olan Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası öncesi büyük moral olmuştur. Milli sporcumuz Zeynep daha önce Yıldızlar’da Avrupa şampiyonu olmuştu. Şimdi daha zorlu bir üst kategori olan Gençler’de de başarısını devam ettirmek istiyor. Zeynep’in teknik bilgisi ve maç zekâsı ortada, bu yeteneği ile başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanmakta. Benim de bu yüzden sporcuma Avrupa şampiyonasında şampiyon olarak şanlı bayrağımızı dalgalandıracağı konusunda kendisine güvenim tamdır.” dedi.

Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “Sporcumuz Zeynep Taşkın’la birlikte 21.9.2019 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Gençler ve Yıldızlar Tekvando milli takım kampına katılacağız. 13 günlük milli takım kampında Türkiye’nin çeşitli illerinden Avrupa şampiyonasına katılma hakkı kazanmış başarılı ve elit sporcularla birlikte kamp çalışması sonrasında İspanyada yapılacak olan Avrupa Tekvando Şampiyonası’na katılacağız.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com