“Hastane taşınabilir ama mutlaka planlama şart”

Çanakkale’nin bir zamanlar yükünü çeken Devlet Hastanesi yeni yerine taşındıktan sonra Merkez’de bulunan hastane artık eski hastane olarak anılır oldu. Eski Devlet Hastanesi’de zaman içerisinde tamamen taşınarak binalar komple boşaltılacak. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, merkezdeki hastanenin tamamen taşınması ile ilgili görüşlerini ve bölge esnafının durumunu gazetemize değerlendirdi.

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, merkezdeki eski devlet hastanesinin taşınması ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Özcan eski devlet hastanesi tamamen taşınabilir zaten Çanakkale halkı psikolojik olarak bu taşınmaya alıştı ama kesinlikle bir planlama yapılması lazım vurgusunda bulundu.

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, “Eski Devlet Hastanesi’nin tamamen taşınması ile ilgili oda başkanlarımıza her hangi bir şikayet geldiğini düşünmüyorum, olsa bize aktarıldı. Burada bir planlama yapılıyor. Yeni hastane yapıldıktan sonra o bölgedeki polikliniklerin ve hizmet veren birimlerin kademeli bir şekilde kalkacağı zaten önceden biliniyordu.

Türkiye’nin dört bir yanında hastaneler şehirlerin dışına taşındı. Bu kolay bir durum değildir. Yürüyerek ulaşılabilen hastanelere artık daha zor ulaşılıyor. Çanakkale bu taşınmayı artık kabul etmiş görünüyor. Psikolojik olarak insanlar hastanenin taşınacağını biliyorlardı ve buna göre önlem aldırlar.

Sonuçta bakıldığı zaman burada bu hastane varken hareketlilik esnafa ve tüccara katkı sağlıyordu. Bu inkar edilemez. Bu duruma karşı esnaflar önceden önlem aldılar. Taşınacak diyip, farklı yatırımlarda bulundular. İlerleyen dönemlerde hastane kalkıp, bölge yeşil alan olduğunda bölgedeki vatandaşlar ve esnaflar düşünülürse, yine Çanakkale kazanır. Hastane taşınabilir, taşınması konusunda artık söylenecek bir söz yok ama taşındıktan sonra bölge çok iyi bir planlama ile değerlendirilmelidir” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com