Diş Hekimleri Odası’ndan şiddet karşıtı açıklama

Çanakkale Diş Hekimleri Odası, Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde bıçaklı saldırı sonucuyla yaralanan Diş Hekimi Hamdi Gören’e destek olmak ve sağlıkta yaşanan şiddet olaylarını kınamak için basın toplantısı düzenledi.

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde Doktor Hamdi Gören’e yönelik gerçekleştirilen bıçaklı saldırıyı kınamak için Çanakkale Diş Hekimleri tarafından basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yapılan açıklamada “Ülkemizde gittikçe yaygınlaşan şiddet dili, hekimlerin üzerindeki hasta yükünü arttıran performans sistemi, hekimleri itibarsızlaştırıcı ve hastayla karşı karşıya getiren söylemler nedeniyle sağlıkta şiddet vakaları son yıllarda inanılmaz boyutta artmıştır. Bursa Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nden, üzülerek bir sağlıkta şiddet haberi daha almış bulunmaktayız. Bu vahim olayda yaralanan meslektaşımız Hamdi Gören’e acil şifalar diliyoruz Meslek örgütlerinin sağlıkta şiddet ile ilgili hazırladığı çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nın dikkate almasını ve önleyici uygulamaları bu yönde düzenlemesini umuyoruz” dendi.

“Önlemler ivedilikle arttırılsın!”

“Sağlık kuruluşlarının girişindeki güvenlik önlemlerinin ivedilikle artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü sıradan bir AVM’ye bile bıçakla veya silahla asla girilemezken hastane girişlerinde bu konuda hiçbir önlemin olmadığını üzülerek görmekteyiz. Tüm bunların gerçekleşmesini ve sağlıkta şiddetin son bulmasını Çanakkale Diş Hekimleri Odası olarak diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com