O ilçede ücretsiz ulaşımdan sonra sıra ücretsiz sporda…

Eceabat’ta anlamlı hareketler üst üste gelmeye devam ediyor. İlçede önce Belediye tarafından Eceabat’ta yaşayıp, Çanakkale’de okuyanların ulaşım ücretleri karşılandı. Şimdide farklı kurumların iş birliği ile Eceabat’ta gençler için ücretsiz spor gündemde…

Eceabat son günlerde adından sıkça bahsettirmeye devam ediyor. Eceabat’ta önce Belediye tarafından boğazı geçerek eğitimlerine devam edecek öğrencilerin ulaşım ücretlerinin karşılanacağı duyurulmuş ve takdir görmüştü. Şimdide İlçede farklı kurumlar bir araya gelerek, Eceabat’ta ücretsiz spor imkanı sunacaklar.

“Futbol, Basketbol, Voleybol ve Atletizm”

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile Yeni Eceabat Spor Kulübü Derneği tarafından geliştirilen toplumsal proje kapsamında, Eceabat’ta yaşayan 8-18 yaş aralığındaki öğrencilerimize, gençlerimize, çocuklarımıza yönelik 1 Ekim 2019’dan 1 Ekim 2020 tarihleri arasında, futbol, basketbol, voleybol ve atletizm branşlarında uzman antrenörler eşliğinde gençlere ücretsiz eğitim verilecek.

“Kurumlar iş birliği içinde”

Proje kapsamında, İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Eceabat Kaymakamlığı, Eceabat Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeni Eceabat Spor Kulübü Derneği ortak hareket edecekler.

“29 Eylül son”

Projeye katılmak isteyenler için başvuru yeri,  Eceabat Halk Eğitim Merkezi olarak belirtildi.  29 Eylül’e kadar başvuruların yapılması gerektiğinin altı özellikle çizildi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com