Müdürlük Çanakkale’de yapılacak 9 maddeyi açıkladı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale’ye geldiğinizde bunları yapmadan dönmeyin listesi yayınladı. Müdürlük tarafından yayınlanan listede Çanakkale Merkez’de ve ilçelerde yapılması gerekenler sıralandı.

Birbirinden farklı tarihsel, kültürel ve coğrafi zenginlikleri bünyesinde barındıran, sosyolojik çeşitliliğe ev sahipliği yapan, Ege’de, Marmara’da ve Trakya’da toprakları bulunan Çanakkale’de yapılması gereken 9 madde açıklandı.

Listede, “Merkezdeki Çimenlik Kalesi’ne ve Aynalı Çarşı’ya uğramadan, Troya Müzesi ve 5 bin yıllık Troia Antik Kenti’ne uğramadan, Assos’da Athena Tapınağı’na Hüdavendigar Camii’ne görmeden, Antik Liman’da balık yemeden, tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kazdağları’nı gezmeden, Gökçeada’da çamur banyosu yapmadan, peynir kayalıklarını, Marmaros Şelalesi’ni, eski çamaşırhaneleri görmeden, Bozcaada’nın muhteşem plajlarında yüzmeden ve koylarında dalış yapmadan, Biga’da bulunan Nilüfer Gölü’nün manzarasına doymadan, Çanakkale’nin meşhur Peynir Helvası’nı yemeden dönmeyin” maddeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com