CHP’li Muharrem Erkek:“Çan ve Yenice turizm merkezi statüsünden neden çıkarıldı?”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Çan ve Yenice’nin Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle turizm merkezi olmaktan çıkarılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. CHP İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Erkek, “Cumhurbaşkanı yardımcısına bununla ilgili soru sorduk, sebebinin açıklanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Çan ve Yenice’nin Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle turizm merkezi olmaktan çıkarılması, CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in de gündeminde… CHP İl Binası’nda Başkan Ülgür Gökhan, Vekil Özgür Ceylan ve diğer partililerle bir araya gelerek gündem değerlendirmesi yapan Erkek, konuşmasında bu konuyu da dile getirerek şöyle konuştu:

“Hiçbir gerekçe yok!”

“Cumhurbaşkanlığı kararnamesine baktığımızda bunun yapılması için hiçbir gerekçe olmadığını görüyoruz. Ne için turizm merkezi olmaktan çıkarıldı buralar? Cumhurbaşkanı yardımcısına yazılı soru önergemizi gönderdik konuyla ilgili ve neden böyle bir şeyin olduğunu sorduk. Çanakkale’nin vizyonu bir turizm ili olduğu gerçeği ortada… Ne için böyle bir karar aldınız diye sorduk cevabını bekliyoruz.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com