9 operasyonda 353 kaçak yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Ayvacık, Eceabat ve Ezine’de gerçekleştirilen 9 operasyonda 353 düzensiz göçmen yakalandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nın haberine göre Göçmen Kaçakçılığı ile mücadele kapsamında; 16-18 Eylül 2019 tarihinde Ayvacık, Eceabat ve Ezine İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen 9 düzensiz göç olayında; toplamda 353 düzensiz göçmen ve düzensiz göçmenlere organizatörlük yapan 8 şahıs yakalandı.

Yakalanan 327 Afganistan ve 17 Somali uyruklu düzensiz göçmen işlemlerinin tamamlanmasına müteakip, Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edilirken, 9 Suriye uyruklu düzensiz göçmene 6458 sayılı Uluslararası Koruma Kanununun 57/4 maddesine göre ikamet etmekte olan illerine gönderilmeleri için tebliğ yapıldı.

Adli makamların talimatı gereği, operasyonlarda ele geçirilen 1 kamyonet, 2 minibüs, 3 otomobil ve 130 can yeleği yediemin otoparkına teslim edilirken, H.D. , M.H. , F.F.S. , F.Ç. , H.K. , O.S. , O.Y. ve M.G. isimli organizatör şahıslar gözaltına alındı.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com