Mahallemizin Polisiydi Mahallemizin Esnafı Oldu  

Cevatpaşa Mahallesi’nin sevilen polis memuru Bülent Eroğlu, sessiz sedasız emekli olduktan sonra kendisi gibi emekli polis memuru ortağıyla birlikte enerji ve güvenlik sektörüne hızlı bir adım attı. Kentte, tanıştığı herkesin doğum günlerini kutlamasıyla tanınan Eroğlu, emekliliğini de kendi doğum gününe denk getirdi.

2008’den beri okul polisliği ardından mahalle polisliği yapan, tanıştığı vatandaşların doğum günlerini hiçbir zaman unutmayan Cevatpaşa Mahalle Polisi Bülent Eroğlu, ani bir kararla emekli oldu. Senelerdir uyguladığı proje kapsamında yaklaşık 6 bin vatandaşa, doğum günlerinde 20 binden fazla kahve hediye eden Eroğlu, emekli olacağı tarihi de kendi doğum günü olan 20 Temmuz’a denk getirdi.

Sevilen memur Eroğlu, yalnızca kendi mahallesinde değil, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dönemin GESTAŞ Müdürü Hasan İlhan Yürükçü, dönemin Defterdarı Mustafa Işık gibi kentin tanıtan isimleri ile görevde olan ve olmayan üst düzey pek çok bürokrat ve siyasi başta olmak üzere 6 bine yakın kentlinin doğum gününü her yıl düzenli olarak kutlamaya devam ediyor.

Okul polisliği döneminde sorumlu olduğu okul öğrencilerinin sevgisini ve saygısını kazanan, kolluk kuvvetinden çok ağabeyleri olan Eroğlu, memurluğu boyunca da vatandaşların her ihtiyacına koştu. 18 Mart İlk Öğretim Okulu’nda rekor boyutta bir pastayı, etkinliğe özel davet ettikleri, okulun eski mezunlarından Usta Gazeteci Uğur Dündar ile kesen Eroğlu, doğum gününde Çanakkale’ye gelen Komedi Sanatçısı Ata Demirer’e de kahve hediye etti.

POLİSLİKTEN ESNAFLIĞA…

Eroğlu’nu bundan sonra sahalarda polis memuru olarak değil, esnaf olarak göreceğiz. Cevatpaşa Mahallesi Çiftlik Sokak’ta kendisi gibi emekli meslektaşı Ercan Kültekin ile birlikte enerji ve güvenlik sektörüne adım atan Bülent Eroğlu, Efete Enerji şirketini kurdu. Elektrojen ve solar grup jeneratörleri, solar bina besleme sistemleri, solar sulama sistemleri, solar sokak ve çevre aydınlatma sistemleri, güvenlik kamerası ve alarm sistemleri üzerine hizmet veren sevilen ortaklar, kurulumunu bakım ve onarımını düzenli olarak yaparken keşif için de ücret almıyor.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com