“Hiç” yoktan tartışma!

Habertürk’te yayınlanan ve sunuculuğunu Kübra Par’ın yaptığı Açık ve Net programında “Erdoğan’sız Bülent Turan Çanakkale’de bir hiçtir!” ifadelerini kullanan AK Partili Bülent Turan’a hem medyanın hem de siyaset dünyasının önemli isimlerinden tepkiler yükseldi. Turan ise bu “hiç” yoktan çıkan tartışmanın taraflarına “edep yok, adap yok!” sözleriyle yüklendi.

Habertürk televizyonunda Kübra Par’ın sunuculuğunu yaptığı Açık ve Net programına konuk olan AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın “Halkımız bize ‘Erdoğan’la olun’ diye oy verdi. Ben biliyorum ki Erdoğan’sız Bülent Turan Çanakkale’de bir hiçtir. Erdoğan’la yürürsek kıymetimiz var. Bizim vekillerimizin hepsi de aynı kanaatte” şeklindeki ifadelerine, siyaset ve medya dünyasından tepkiler yükselmeye devam ediyor.

“Türkiye’nin 17 yılını bir hiç uğruna mı yediniz?”

Son olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Turan’ın bu çıkışını “Milyonlarca vatandaşımız bir hiç için mi size oy verdi? Bir hiç uğruna mı Türkiye’nin 17 yılını yediniz…” sözleriyle eleştirdi. Turan ise Kaya’ya cevap olarak “Grubunuzdan ayrılacak Milletvekili var mı diye soruyor. Cevaben de, millet oy verirken sadece vekile değil partiye ve lidere de oy verir, bize ayrılın diye değil Erdoğan’la yürüyün diye oy verdiler, hiçbir milletvekilimiz ayrılmaz, diyorum. Konuyu bağlamından koparmak yaşınıza, makamınıza yakışmadı” ifadelerini kullandı.

“Edep yok, adap yok! Zavallı…”

Ünlü yönetmen ve sanatçı Ezel Akay da Turan’ın bu sözlerine “Ben katılıyorum buna, bir büyük ‘hiçler ordusu’!” cevabını verince Bülent Turan, Twitter üzerinden oldukça sert bir açıklama yaparak “Edep yok adap yok! Tümünü dinlese belki anlayacak, metni okusa belki yine anlayacak. Ama derdi anlamak değil; ucuzluk.  Kendince 17 yıldır destanlar yazan bir ekibe laf atarak espri yaptığını zanneden devri geçmiş bir zavallı. Yazık” şeklinde konuştu.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com