Çanakkale’nin Gururu: Zeynep Taşkın

13-15 Eylül tarihleri arasında Bulgaristan’ın Samakov şehrinde düzenlenen Balkan Gençler Tekvando Şampiyonası’nda yarışan Anafartalar Spor Kulübü sporcusu Zeynep Taşkın, 49 kg’da Balkan Şampiyonu oldu.

Balkan Tekvando Federasyonu’nun 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan ve 13-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Samakov şehrinde yapılan Balkan Gençler Tekvando Şampiyonası’na Türk Milli Takımı’nı temsilen katılan Çanakkale’nin başarılı sporcularından Zeynep Taşkın, 49. Kg kategorisindeki rakiplerini yenerek Balkan Şampiyonu oldu.

11 ülkeden 950 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği şampiyona ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi, Milli Takım ve Anafartalar Spor Kulübü Antrenörü Hasan Altunışık, şunları söyledi:

“Sporcum Zeynep Taşkın’ın almış olduğu bu büyük başarı, sporcumuza 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında İspanya’da yapılacak olan Avrupa Tekvando Şampiyonası öncesi büyük moral olmuştur. Milli sporcumuz Zeynep daha önce Yıldızlar’da Avrupa Şampiyonu olmuştu. Şimdi daha zorlu, bir üst kategori olan Gençler’de de başarısını devam ettirmek istiyor. Zeynep’in teknik bilgisi ve maç zekâsı ortada, bu yeteneği ile başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanmakta. Benim de Avrupa şampiyonasında şampiyon olarak şanlı bayrağımızı dalgalandıracağı konusunda kendisine güvenim tamdır.”

Çanakkale tekvandosunun gelişmesi ve başarılı olması için ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettiklerini söyleyen Altunışık, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu şampiyonaya günde çift idman yaparak hazırlandık. Bu sporun temeli olan minik ve yıldız sporcularımız, yarınların Avrupa ve Olimpiyat şampiyonları olma aşamasında gayret gösterecekler. Bende il temsilcisi olarak onlara daha iyi bir ortam sunmak ve onların daha iyi spor yapabilmeleri için yetkili kişi ve kuruluşlarla irtibat halinde olacağım. Tekvando sporu iç disiplini, ahlakı, büyüklere saygıyı ve küçüklere sevgiyi öğreten nadide bir spor. Federasyon olarak da sporun “Do” felsefesini her şeyin önünde tutarak sporcuları hayata hazırlıyoruz. Onları sadece fiziki olarak değil, mental olarak da çalıştırarak elit bireyler olmalarını sağlıyoruz. Bu sebepledir ki Türkiye, tekvando sporunda dünyada söz sahibi nadir ülkelerden bir tanesi.

Aldığımız başarılar, sporcularımıza imkân verildikten sonra ve desteklendiklerinde, ne kadar büyük başarılara imza atabileceklerinin teminatıdır. Çanakkale kamu kurum ve kuruluşlarından, özel sektörüne tekvandoda ve hatta her spor branşında, Çanakkale’de adını duyuran başarılı sporcularımıza yardım ve desteklerini esirgememelerini diliyoruz.

Zeynep’in bu başarısı kulüpteki diğer arkadaşlarına da örnek oluyor. Aynı salonda Zeynep ile çalışan sporculara Zeynep gibi çalışırlar ise başarı merdivenlerini onlarında tırmanabileceklerini gösteriyor. Hepsinin yanında arkadaşlarına motivasyon kaynağı oluyor. Ben sporcumuz Zeynep Taşkın’ı bir kez daha tebrik ediyor, kendisinden derecelerine derece katarak daha büyük başarılar beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Ayrıca bizlerin yanında olan her zaman tekvando sporuna ve sporcularına destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp müdürümüze çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com