“Bu seçimin kaybedeni yok!”

Çanakkale Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu’nda, başkanlık seçimlerinin galibi açık ara Hulusi Evren Kızoğlu oldu. İki turda biten seçimlerde ilk turda üç aday, ikinci turda iki aday yarıştı. İlk turun sonunda Avukat Ali Çalıdağ’ın çekilmesinin ardından ikinci turda, 90 oy alan Yusuf Eroğlu’na karşı 204 oyla Kızoğlu seçimi aldı.

Muhtar Kızoğlu’nu ilk tebrik eden ise seçimi birlikte ve dostane bir ortamda tamamladıkları rakibi Eroğlu oldu. Gazetemizin yazarı Eroğlu, tebrik etmekle kalmayıp kazanması halinde birlikte çalışmak üzere hazırladığı yürütme kurulu listesini de Kızoğlu’nun kolay çalışabilmesi için geri çekme nezaketinde bulundu. Kızoğlu, zafer konuşmasında kentin sorunlarına el birliğiyle çözüm bulacaklarını vurgularken, seçimin kaybedeninin olmadığını kaydetti.

Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal Tesisi ve Rekreasyon Alanı’nda dün 11.30 itibariyle başlayan Seçimli Genel Kurul’da açılış ve tanıtım konuşmalarının ardından başkanlık seçimi gerçekleştirildi. Genel Kurul’a Valiliği temsilen Vali Yardımcısı ve Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Müdürleri, STK ve dernek temsilcileri katıldı.

EROĞLU İKİ TURDA DA İSTİKRARINI KORUDU

İlk turda Muhtar H. Evren Kızoğlu, Avukat Ali Aydın Çalıdağ ile TİGEM Müdürü ve gazetemizin yazarı Yusuf Eroğlu yarıştı. 3 oyun geçersiz sayıldığı seçimler Kızoğlu’nun 143, Eroğlu’nun 90 ve Çalıdağ’ın 78 oy almasına karşın yeterli oyu alan aday olmayınca ikinci tura kaldı. İkinci tur öncesi Av. Çalıdağ, haziruna seslenerek demokrasi gereği çekildiğini belirtti. İkinci tur oylamasında 299 oy kullanıldı. İstikrarını koruyan ve yine 90 oy alan Eroğlu’na karşı 204 oy alan Kızoğlu, Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu.

KIZOĞLU: “BU SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK”

Evren Kızoğlu, zafer konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çok teşekkür ederim. Çok mutluyum. Bir o kadar da korkuyorum. Aldığım sorumluluğun bilincindeyim. Allah mahcup etmesin. Destekleriniz için her birinize sonsuz teşekkür ederim. Önemli olan kent koseyinin kentimize faydalı işler başarmasıdır. Hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Genel kurullarımız var, çalışma gruplarımız var. Bu seçimin kaybedeni yok. Sayın Yusuf Bey ile yarışmaktan onur duydum. Kendisi çok saygın çok duyarlı bir yarış sağladılar. Kendilerine sonsuz teşekkür ederim. İyi ki birlikte bu yarışı götürdük. Şu ana kadar öncelikli olarak çözümde birleşmeyi, Çanakkale’nin sorunlarına el birliği ile ele almayı hedefliyoruz. Bu yolda yerel ve genel idarenin bu konuda desteği olacaktır. Çanakkale’miz için hayırlı olsun.”

Kızoğlu’nun ardından söz alan Eroğlu ise son konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çok düzeyli bir yarış oldu. Esas amacımız da buydu. Barışın Kenti Çanakkale’mize yakışır bir mücadele oldu. Bu Çanakkale için hizmet yarışıydı. Evren kardeşimize başarılar diliyorum. Bu işte de başarılı olacağını biliyorum. Hazirunu saygıyla selamlıyoruz.” dedikten sonra yeniden söz alarak Başkan Kızoğlu’nun rahat çalışabilmesi adına kendi listesini sunmayacağını belirtti.

Genel Kurul, Yeni Başkan Kızoğlu’nun Yeni Yürütme Kurulu ile toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Yeni Yürütme Kurulu’nda ise şu isimler yer aldı: Emel Yelkenci, Kahraman Uzan, İlhan Atıcı, Hülya Dağhan, Fatma Çalışkan, Ufuk Şılak, Özkan Vural, Ümit Özyayla, Müşerref Pehlivan asil üyeler, Tosun Süren, Ümmehan Erdem, Raşit Arıyel, Necla Güren, Eylem Gözeldere, Yağmur Gür, Metin Ceylan, Mustafa Hasoto, Levent Öner.

Eylem Gözeldere



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com