Vatandaş soracak, Başkan cevaplayacak

Gelişmiş ülkelerde görülen katılımcı, aktif, dinamik demokrasi örneklerine hasret kaldığımız bu günlerde Bayramiç Belediyesi’nden örnek bir etkinlik haberi geldi. Bayramiç Belediyesi’nin genç ve yeni başkanı Mert Uygun, 19 Eylül’de Bayramiç’te bulunan Yıldırım Akbulut Meydanı’nda vatandaşların sorularını yanıtlayacak. Bayramiç’te düzenlenecek olan etkinliğin darısı Çanakkale’nin başına…

Bayramiçliler 19 Eylül’de saat 21.00’de Belediye Başkanı Mert Uygun’a ilçede yaşadıkları sorunlarla ilgili, görüşlerini, dileklerini, taleplerini soracaklar, dile getirecekler. Başkan’da sorulara tek tek cevap verecek. Uzun saatler sürmesi beklenen etkinlik şimdiden ilçede heyecan yarattı.

Bayramiç Belediyesi tarafından paylaşılan etkinliğin afişinde çaylar bizden denirken, “Birlikte yönetiyoruz, birlikte karar veriyoruz” cümleleri kullanıldı.

Haberi ve duyuruyu gören Çanakkaleliler, yıllardır Çanakkale’yi yöneten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan da böyle bir etkinlik talebinde bulundular. Çanakkaleliler düzenlenecek bir demokrasi gününde dile getirilecek olan cümleler ile kentin gelişimine katkıda bulunmak istiyorlar.

İlçede düzenlenecek olan etkinliğin darısı Çanakkale’nin başına…

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com