Şoför adayları sınava tabi tutuldu

Özel Halk Otobüsleri Yönetmeliği gereği halk otobüslerinde çalıştırılmak üzere başvurusu alınan şoförler, geçtiğimiz gün sınava tabi tutuldu.

İkisi kadın olmak üzere 19 şoför adayı, geçtiğimiz gün, Şoför Seçim Komisyonu tarafından yazılı ve uygulamalı iki sınava tabi tutuldular.

Başvuruda bulunan şoförler ilk olarak trafik bilgisi ve davranış psikolojisi sınavına katıldı. Bu sınavda başarılı olan 19 şoför adayı sözlü ve uygulamalı sınava katılmaya hak kazandı. 19 şoför adayının yanı sıra daha önceki tarihlerde uygulamalı sınavda başarılı olamayan 4 aday da tekrar uygulamalı sınava katıldı.

Düzenlenen şoför sınavından 22 şoför adayı yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olarak, özel halk otobüslerinde çalışmaya hak kazandı. Başarılı olan şoförlere Kentkart firması yetkili kişisi tarafından sürücü paneli ve validatör kullanımı hakkında gerekli eğitim verilirken, garaj amirliğince de sınavı kazanan şoförlere kamu hizmeti sunarken uyulması gereken kurallar hususunda kısa bir eğitim verildi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com