Konseyde Seçim Günü

Çanakkale Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu, bugün Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal Tesisi ve Rekreasyon Alanı’nda saat 11.00’de başlayacak. Genel Kurula Vali adına temsilci, Belediye Başkanı ile birlikte Valiliğe bağlı 10 kurum, 7 Mahalle Muhtarı, 9 Siyasi Parti, 2 ÇOMÜ, 6 Noter, 20 Meslek odası, 38 Sendika, 225 dernek, 6 vakıf, 12 meclis, 31 çalışma grubundan toplam 368 temsilci katılacak. Divan heyetinin seçimi ile başlayacak genel kurul, başkan adaylarının tanıtım konuşmalarının ardından başkanlık seçimi ve kent konseyi yürütme kurulunun seçimi ile devam edecek.

368 katılımcının olması beklenen seçimlerde, Kent Konseyi Başkanlığı için ilk olarak Cevatpaşa Muhtarı Evren Kızoğlu, sonrasında Avukat Ali Aydın Çalıdağ, seçime üç gün kala da sürpriz isim TİGEM Müdürü, yazar ve siyasetçi Yusuf Eroğlu adaylığını açıkladı.

Mevcut Başkan Engin Kandemir aday olmazken, adaylığını açıklayan üç değerli ismin yarışacağı seçimlerin oy dağılımı nedeniyle ikinci tura kalması bekleniyor. İkinci turda hangi adayların rakip olacağı merak ediliyor.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com