Belediye inşaatından esnaf mağdur

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Eylül ayı ortak komite toplantısında 8’nolu komite üyesi Hüsnü Çetin Durgut, yeşil bina diye bilinen yeni belediye binasının inşaatının oldukça uzun sürmesi ve bölgedeki esnafın mağdur olmasını kamuoyu ile paylaştı. Durgut, “Oradaki birçok esnafın önü kapanıyor. Bütün güzergahlar terste kalıyor” tepkisini gösterdi.

ÇTSO ortak komite toplantısında, yeni belediye binasının inşaatı dolayısıyla Atatürk Caddesi üzerinde daralan yolun esnafı mağdur ettiği kamuoyu ile paylaşıldı. 8 No’lu meslek komitesi üyesi Hüsnü Çetin Durgut, “O yolun kapalılığı yüzünden esnaf arkadaşlar mağdur oluyor” dedi.

ÇTSO 8’nolu komite üyesi Hüsnü Çetin Durgut, “Yaklaşık 3-4 seneden beri devam eden Belediye inşaatı var. O inşaatın BP’nin önünde kalan kısmı da yolu kapatıyor. Bu çevrede yaklaşık 25-30 tane esnaf arkadaş var. Yol güzergahı olarak şuan da herkes stadyumun önünden giriyor, Demircioğlu Caddesi’ne kadar gidecekler. Oradaki güzergahı kullanmak zorunda kalıyorlar. Bu yolun kapalılığının da ne zaman açılacağı belli değil. İnşaatın durumu malum ama en azından yolu açtırabilirsek, o yolu güçlendirme dolayısıyla oraya 3-4 tane konteynır kondu. Ondan sonra o güçlendirme işlemleri falan şuanda bitti. Yani bu yolun gidişatı ne olacak? Ne zaman açılacak? Çünkü oradaki birçok esnafın önü kapanıyor. Bütün güzergahlar terste kalıyor. Bir de ters şerit, girilmez levhaları falan konuldu. Girecek olan adam hastane caminin oradan girecek ya da stadyumun oradan girecek.” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com