Sanat günlerinin dördüncüsü gerçekleşiyor

2018 Troya Yılı nedeniyle yenileyerek ‘arkeo-köy’e dönüştürülen Tevfikiye’de, hayata geçirilen sanat günlerinin dördüncüsü bugün gerçekleşecek.

“Tarihe Saygı Projesi” ile Gelibolu Yarımadası’na ve bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, 2018 Troya Yılı nedeniyle yenileyerek ‘arkeo-köy’e dönüştürdüğü Tevfikiye’de hayata geçirdiği sanat günlerinin dördüncüsüne imza atıyor.

Çanakkale’den sanatçıların katılacağı 4. OPET Tevfikiye Arkeo-Köy Sanat Günleri kapsamında sanatseverler; tasarım sunumları, çocuklara yönelik birbirinden ilginç arkeoloji atölyeleri, yarışmalar ve oyunlarla karşılanacak. Sanat Günleri kapsamında ayrıca “Troya’nın Gölgesinde”  sergisinin açılışı da yapılacak.

14 Eylül 2019 tarihinde Çanakkale Tevfikiye Köy Meydanı’nda, 14.00 – 19.00 saatleri arasında tarih ve sanatı bir araya getirecek olan bu anlamlı organizasyona tüm Çanakkale halkı davet edildi.

Tevfikiye’ye Atatürk Köprüsü altındaki minibüs garajından hareket eden köy minibüsleriyle her saat ulaşım sağlanabileceği gibi Cumhuriyet Meydanı’ndan da 13.30’da ücretsiz otobüs seferi düzenlenecek.

Haber Merkezi

 

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com