Güzel Müzikler Dinleyelim

Merhabalar sevgili okuyucu. Bu köşemde radarıma giren güzel albümleri sizinle paylaşmak istiyorum. Listeyi beğeni sırama göre falan yapmadım. Özellikle bir tarz üzerinden ilerlememeye çalıştım. Eee ne demişler “müzik ruhun gıdasıdır.”

Whitesnake – 1987
Ünlü Hard Rock grubu Whitesnake’in efsane albümü 1987; dinledikçe tadına varabileceğiniz tip albümlerden. Aradan yıllar geçse bile kendini dinletebilen güçten düşmeyen mükemmel bir albüm. Bu albümde elektrikli gitarların kullanımı Hard Rock için deyim yerindeyse “racon” gibi.
Tür : Hard Rock

Röyksopp – Melody A.M.
Baştan sonra şaşırtıcı bulduğum bir albüm. İlk dinleyişimde “yuhh büyükler için ninni yapsalar böyle bir şey olurdu” dediğim Poor Leno bu albümde bulunuyor. Ayrıca Poor Leno’nun İstanbul Forever Take versiyonu da hoş.
Tür : Electronik, Down Tempo


Brockhampton – Ginger
Kalabalık bir boy-band olan Brockhampton’ın dinleyip olmamış hissine kapıldığım her hangi bir şarkısı olmadı. İlk dinleyişlerde filtremden kolay şarkı geçmeyen ben bu grubun hemen hemen her şarkısına hızlıca takıldım. Ginger albümü 2019’da çıktı. Eski albümlere de bakın derim.
Tür : Rap

 

Tyler, The Creator – IGOR
Amerikalı rapçi Tyler, The Creator’un bu sene çıkan albümü. Albümün içinde earfquake,  new magic wand, gone, gone / thank you gibi çok iyi şarkılar bulunuyor.
Tür : Rap, Neo-Soul

 

Pearl Jam – Ten
Pearl Jam aile grubu gibi bir grup. İnanılmaz, harika diyemiyorum belki ama ilginç bir sıcaklığı var. Grunge meselesini biraz olsun seviyorsanız. Ten albümünü kesinlikle beğenirsiniz.
Tür : Rock

önerilerinizi gundem.17@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz. İyi haftasonları.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com