Uslu’ya yeni görev

GESTAŞ Genel Müdürlüğü görevinden istifası istenen Volkan Uslu’ya yeni bir görev verileceği ileri sürüldü. AK Parti’li üst düzey yetkililer Uslu’yu önümüzdeki günlerde başka bir kurumun başına terfi ettiriyor iddiası ortaya atıldı.

GESTAŞ Genel Müdürlüğü’nden istifa eden Volkan Uslu’nun, bu kurumdaki yönetim ve görev anlayışı başarısı göz önünde tutularak, GMKA (Güney Marmara Kalkınma Ajansı) Genel Sekreterliği görevine getirileceği öğrenildi. Bilindiği gibi bu kurum, Balıkesir ile Çanakkale’nin ortaklaşa proje karşılığında ödemeler yaparak, bölgeye yapılan yatırımlara kaynak aktarıyordu.

Geçtiğimiz yıllarda da farklı sektörlere ve bu sektörlerdeki girişimcilere önemli kaynaklar aktarmıştı. Başarılı bürokrat Volkan Uslu, bu kurumda çalışırken yabancılık çekmeyecek. GESTAŞ yönetim kurulunda bulunan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Balıkesir Valisi ve Büyükşehir Belediye başkanı ile yönetimi oluşturuyor. GESTAŞ Genel Müdürlüğünden istifa eden Uslu, üst düzeyden yapılan rica üzerine 15 gün daha görevini devam ettirecek.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com