Meslek Lisesi yerleşkesine İmam Hatip!

Esenler Mahallesi’nde bulunan ve içerisinde yer alacak Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile tam bir Meslek Liseleri yerleşkesi olması düşünülen projenin göbeğine, İmam Hatip Ortaokulu açıldı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesinin ortasına İmam Hatip Ortaokulu açılması kafalarda soru işareti bıraktı.

Esenler Mahallesi’nde bulunan ve bundan önceki dönemlerde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin olduğu arazi geçtiğimiz yıllarda Şehit Kıvanç Kaşıkçı Yerleşkesi ilan edilmiş ve tabelası değiştirilmişti. Yerleşke olan okullar bölgesinin içerisine çok sayıda okul hizmet binası yapılmış ve kentteki meslek liselerinin o alana taşınması düşünülmüştü.

Tam bölge Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Yerleşkesi halini alacakken, 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde eğitim hayatına başlayacak olan İmam Hatip Ortaokulu açıldı. Yerleşkede bir ortaokul açılmasına kimse mantıklı bir açıklama bulamazken, okul kafalarda soru işareti bıraktı.

Konuyla ilgili Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş eleştiride bulundu.

Mantaş konuyla ilgili, “Çanakkale Esenler Mahallesi’ndeki Ortaokullarda standardın üzerinde kalabalık sınıf mevcutları varken, yeni bir Ortaokula acil olarak ihtiyaç duyulurken… Esenler Mahallesi’ndeki İmam Hatip Ortaokulu açmak ancak ve ancak eğitim kaynaklarının boşa harcamak ve sadece eğitimin siyasi kaygılarla yönetildiği anlamına gelir.

Çanakkale’de Esenler Mahallesi’ndeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsü’ne hangi akılla İmam Hatip Ortaokulu açılır. Akıl alır gibi değil! Böyle planlama ancak eğitimde gerici, dinsel ve dogmatik bir siyasi tercihin ürünüdür” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com