“Çanakkale ruhu bayrağımızın altında özgürce yaşamaktır”

Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz gün 96. Doğum gününü kutladı. Cumhuriyet Halk Partililer, Pazartesi akşamı düzenlenen yemeğe yoğun bir katılım sağlayarak, akıllarda kalacak bir gecenin altına imza attılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, partinin 96. Kuruluş yıldönümünde il genelindeki partililerin bir araya geldikleri bir organizasyon düzenlendi. Balıkçı 286’da düzenlenen akşam yemeğine çok sayıda CHP’li katıldı. Çanakkale’nin dört bir yanından organizasyona katılan yüzlerce CHP’li partinin yaş gününü kutladılar.

Yüzlerce partilinin katıldığı organizasyonda yer bulma sorunu yaşanırken, bazı partililer ayakta kaldılar. Bazı partililer ise yer buldukları için kendilerini şanslı saydılar. Biletli olmasına rağmen etkinliğe katılan kişi sayısı şaşırttı.

“97 yıl önde mücadelemizi İzmir’de zaferle sonuçlandırdık”

Düzenlenen gecede konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Bundan tam 97 yıl önce milli mücadelemizi İzmir’de zaferle sonuçlandırdık. İzmir’in kurtuluşundan tam bir yıl sonra 9 Eylül 1923’te de bizzat kurucu Genel Başkanımız, değişmez önderimiz, ebedi başkomutanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği dilekçe ile Cumhuriyet Halk Fırkası olarak partimiz kuruldu.

“CHP onurlu bir toplum hizmetidir”

Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği, onurlu bir toplum hizmetidir. Hangi görevde olursak olalım, görevlerimizin hepsi geçicidir, asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğidir. Yeter ki biz, önümüzdeki süreçte bir olalım, iri olalım, diri olalım. Kongreler sürecimizi tam bir birliktelik içinde, tam bir demokratik mücadele içerisinde güçlü bir şekilde geçirelim” dedi.

“Ülkemizin ihtiyacı bizim 6 okumuzdur”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Biz bu dönemde ülkemizin ihtiyacının ne olduğunu biliyoruz. Ülkemizin ihtiyacı bizim 6 ilkemizdir, ülkemizin ihtiyacı Cumhuriyet Halk Partisidir. Bizim ilkelerimizi uygulasalar, söylediklerimizi yapsalar, ülkemizde hiçbir sorun kalmayacak. Ancak AKP iktidarı, egemenliğini başka cemaatlerle, terör örgütleriyle paylaştı. Şuanda biz, bu ülkede kalkışma yaşıyorsak bunun sebebi, Cumhuriyet rejiminde vazgeçilmeye çalışılmasıdır. Tek adam rejimi adı altında Cumhuriyeti esneterek, gevşeterek, değiştirerek, maalesef sabote etmek istemektedirler. Hakimiyeti kayıtsız, şartsız milletimize verirsek, ütün sorunları halletmiş oluruz” açıklamasında bulundu.

“Çanakkale ruhu bayrağımızın altında özgürce yaşamaktır”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Çanakkale ruhu ile başlayan 19 Mayıs’ta devam eden ve 9 Eylül 1922’de biten sürecin gayesi, tam bağımsızlığımızı elde etmek ve misakı milli sınırları içerisinde bayrağımızın altında hep beraber özgürce yaşamaktır” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com