“Ağaç katliamı son bulsun!”

Yaklaşık 1,5 aydır devam eden Su ve Vicdan Nöbeti’ne rağmen Balaban tepesinde ağaç kesimleri son hızla devam ediyor. Eylemciler bu kez de ağaç kesimlerini yapan Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması  yaparak müdürlüğe dilekçe vermeyi planlıyor.

Uydu görüntülerine istinaden Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 195 bin ağacın kesildiği iddiasının yankıları sürerken, eylemlerin devam ettiği bölgede ağaç kesimleri de devam ediyor.

Her gün gözlerinin önünde ağaç kesimlerinin devam ettiğini belirten eylemciler, yarın 13.00’te Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü önünde yapacakları basın açıklamasının ardından verilecek dilekçede “‘Önemli Bitki Alanı’ ve ‘Önemli Doğa Alanı’ olarak kabul edilen Kazdağları’nın eşsiz ekosisteminin, daha fazla zarar görmemesini ve ağaç katliamının acilen durdurulmasını” talep edecekler.

Genç eylemci grubu PİKAMP da “ÇED raporuna, usule, yasaya ve hukuka aykırı gerçekleşen ağaç katliamı son bulsun” diyerek doğasına, ağacına, suyuna sahip çıkmak isteyen herkesi müdürlük önünde yapılacak açıklamaya davet etti.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com