CHP’lilerden, Bozcaada Belediye Başkanlığı’na dava!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. yıl dönümünde, edinilen bilgiye göre CHP’li Bozcaada Belediye Başkanlığı’na dava açıldı. Kaçak yapılara verilen içki ruhsatı ile gündemi bir hayli meşgul eden Bozcaada’da, o kaçak yapılara verilen içki ruhsatlarının iptali ve yürütmenin durdurulması hususunda, CHP’li Belediye Meclis Üyesi ve CHP İlçe Başkan Yardımcısı tarafından, Belediye Başkanlığı’na dava açıldı.

Bozcaada’nın kıyı şeridinde kaçak olduğu iddia edilen yapılar hakkında geçtiğimiz aylarda Bozcaada Belediye Meclisi’nde, bu mekanlara içki ruhsatı verilip verilmemesi ile ilgili bir oylama yapılmıştı. Yapılan oylamada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz çekimser oy kullanırken, oy çokluğuyla kaçak olduğu iddia edilen yapılara alkol ruhsatı verilmesi kararlaştırılmıştı.

Alınan o karardan sonra CHP’li Belediye Meclis Üyesi İbrahim Günel, CHP Bozcaada İlçe Başkan Yardımcısı Zuhal Alparslan ve Bozcaada Forum Katılımcısı Fırat Tunabay tarafından, Bozcaada Belediye Başkanlığı’na dava açıldı.

CHP’li Belediye Meclis Üyesi ve CHP Bozcaada Belediye Başkan Yardımcısı’nın, CHP’li Bozcaada Belediye Başkanlığı’na dava açması kamuyounda şaşkınlık yaratırken, yaşanan hadisenin önemini gözler önüne serdi.

Çanakkale İdare Mahkemesi’ne, yürütmeyi durdurma istemiyle açılan davanın konusu ise, Tuzburnu mevkiinde bulunan bir işletmenin işyeri açma ve çalışma ruhsatının iptali ve aynı yer için Bozcaada Belediye Meclisi’nde verilen içki ruhsatının iptali oldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com