CHP’de kuruluş yıl dönümü kutlamaları…

Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı, kuruluşunun 96’ıncı yılında önce Mustafa Kemal Atatürk’ün ardından ise İsmet İnönü Anıtı’na çelenk sundu. CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın hazır bulunduğu törenlere çok sayıda partili katıldı.

Günümüzden tam 96 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin de kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yurdun pek çok noktasında törenler düzenliyor. Çanakkale’de de bir araya gelen parti teşkilatı, etkinlikler kapsamında soluğu ilk önce Cumhuriyet Meydanı’nda Ata’nın huzurunda aldı. Buradan ise İsmet İnönü Anıtı’na geçen il teşkilatı, burada da İsmet İnönü’ye çelenk sundu.

Teşkilat önce Ata’ya ardından İnönü’ye gitti

Törenin ardından günün anlamına değin konuşan il Başkanı İsmet Güneşhan, “Başta partimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, 2. Genel Başkanımız İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Erdal İnönü, tüm yakın çalışma arkadaşlarını ve şehitlerimizi bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyor, bugün aramızda bulunan Hikmet Çetin, Altan Öymen, Murat Karayalçın, Deniz Baykal ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com