“Yargı şu an silah olarak kullanılıyor!”

CHP’li Erkek’ten, Kaftancıoğlu’nun tutuklanma kararına isyan:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 2012-2017 tarihleri arasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar sebebiyle 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise karara isyan ederek “Yargı şu an silah olarak kullanılıyor ve davayla intikam alınmak istiyor. Tek adam rejimine karşı kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” , “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından hakkında çıkan ertelemesiz 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek adeta isyan etti. Erkek, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Bedeli ne olursa olsun daha kararlı yürüyeceğiz!”

“Sarayın tahakkümü altında bir yargı bağımsız ve tarafsız olamaz. Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanı seçildikten iki gün sonra başlatılan soruşturma bugün amacına ulaştı! Bedeli ne olursa olsun daha kararlı yürüyeceğiz. Bu davada yalnızca Canan Kaftancıoğlu değil, demokrasi, ifade özgürlüğü de yargılandı. İnsanları hapsedebilirsiniz ama düşünceleri asla. Yargı şu an silah olarak kullanılıyor ve davayla intikam alınmak istiyor. Tek adam rejimine karşı kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz!”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com