Genel Müdür Yardımcısı’ndan Troia’ya ziyaret

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan geçtiğimiz gün Çanakkale’deydi. Arslan Troia antik kentinde ve Troia Müzesi’nde incelemelerde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kamuoyuna duyurulan paylaşımda, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan’ın Çanakkale’de olduğu belirtildi. Arslan, başta Troia Müzesi olmak üzere birçok noktada incelemelerde bulundu. Arslan’a İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’da eşlik etti.

Müdürlükten yapılan paylaşımda, “Ziyaret kapsamında Dardanos Mevkii’nde bulunan Hasan Mevsuf Şehitliği’nde, Troia Müze ve Ören Yeri’nde, Ezine İlçesi, Dalyan Köyü sınırları içerisinde bulunan Alexandria Troas’da, Ayvacık İlçesi, Gülpınar Beldesi’nin kuzeybatısıyla kuzeydoğusu arasında kalan Apollon Smintheus’da ve Ayvacık İlçesi Behramkale Köyü’nde bulunan Assos Ören Yeri’nde devam eden çalışmaları yerinde incelemelerde bulundu.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, yerinde incelemelerde bulunduğu ören yerleri hakkında kazı başkanlarından devam eden çalışmalar hakkında ay ayrı bilgiler aldı.

Ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Arslan’a, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürü Çağman Esirgemez, Müze Müdürü Rıdvan Gölcük’te eşlik etti” ifadeleri yer aldı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com