ÇTSO üyeleri TÜYAP World Food ve CNR Food’da

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 4-7 Eylül tarihlerinde açık olan TÜYAP World Food 2019 ve CNR Food İstanbul 2019 Fuarlarına, 4 Eylül 2019 Çarşamba günü üyeleri için eş zamanlı ziyaret düzenledi.

ÇTSO’nun haberine göre CNR Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyona gıda sektöründe faaliyet gösteren 16 üye katıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Geliştirme Uzmanı Bülent Bogadır’ın da katılımları ile gerçekleştirilen ziyaretler öncesinde, CNR Fuarcılık da Food İstanbul için İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen B2B alım heyeti görüşmeleri için hazırlıklar yapıldı. Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Irak’ tan 15 yabancı firma alım heyeti için davet edildi. Aynı gün CNR 6. Hall’ de gerçekleştirilen B2B etkinliklerinde özellikle Çanakkale yerel tatları zeytinyağı, peynir helvası, Efi Badem, süt reçeli, kahvaltılık sos ve Kumkale Domatesi yoğun ilgi gördü. Her iki Fuara da yoğun bir yabancı konuk ziyareti gerçekleştirilmiş olup CNR tarafından 200’den fazla yabancı katılımcının davet edildiği belirtildi. Gıda ithalatçıları ile Çanakkaleli üreticiler görüşmeler yapmıştır. CNR’ da eş zamanlı olarak Gıda Ambalaj Fuarı da gerçekleştirildi.

Fuar ziyaretine katılan üyeler ziyaretlerin oldukça faydalı olduğu olduğunu belirtip, TÜYAP’ta gerçekleşen World Food fuarının da tarım, bahçıvanlık ve gıda işleme makineleri özellikle et ve süt sektörleri konusunda firmalara vizyon kattığını ifade ettiler.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com