Ömer Mart ilk okul gününe yetişemiyor

Yıkılan Ömer Mart Ortaokulu ve Ticaret Borsası İlkokullarının yerine inşa edilen yeni binalar 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilkokul gününe yetişemeyecek. 370 gün içerisinde bitirileceği belirtilen binada gecikmeler yaşandı.

Geçtiğimiz sene kentin en bilinen okullarından olan Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu yıkılmış, Ömer Mart Ortaokulu eski Fen Lisesi’ne taşınmıştı. Esenler Mahallesi’nde bulunan okulun alanına yeni binanın yapımına başlanmış ve 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunun başında açılması planlanmıştı.

25 Mayıs 2018 yılında, Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu inşaatı başladı ve inşaat alanına yapım bilgilerinin yer aldığı tabela yerleştirildi. O tabelada okulun 370 gün sonunda teslim edileceği belirtildi. 25 Mayıs’ta başlayan inşaatın 370 gün sonra tahmini 30 Mayıs 2019’da teslim edilmesi gerekirken, inşaatın hala devam ettiği görüldü.

2019-2020 yeni eğitim yılı Pazartesi günü başlayacak. Ömer Mart Ortaokulu ve Ticaret Borsası İlkokulu’nun Pazartesi gününe yetişemeyeceği gözlendi. Kaba inşaatı biten bloklarda yapım faaliyetlerinin devam ettiği görülürken, okulun yarı dönemde teslim edileceği ön görüldü.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com