“DİSK Genel İş eyleme başlıyor”

Ekonomik krizin giderek artması ve işçilerin köşeye sıkışması neticesinde DİSK Genel İş Sendikası, işçilerin geçim zorlukları ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Şube Başkanı Metin Ceylan, bu süreçten sonra farkındalık eylemi oluşturabilmek için sakal bırakıyoruz dedi.

Artan enflasyon oranları, dolar kurundaki dalgalanmalar, genç işsiz oranı, kemerleri sıkma politikası, asgari ücretin alım gücünün düşüklüğü, tüm bunlar üst üste gelince işçi geçinmeyi bıraktı, hayatta kalmaya çalışmaya başladı. İşçinin yaşadığı mağduriyetlerle ilgili DİSK Genel İş Çanakkale Şubesi basın açıklamasında bulundu.

Dün saat 13.00’de Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen basın açıklamasını DİSK Genel İş Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan okudu.

“Hükümetle yapılan sözleşmeleri dehşet içinde izledik”

DİSK Genel İş Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan, “Geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan ekonomik olaylar ve artan enflasyon karşısında, Türkiye kamu işçilerini hükümetimize karşı temsil eden sendikaların yaptıkları sözleşmeleri, sözleşme esnasında kameralara ve mikrofonlara yansıyan acı konuşmaları dehşet ve ibret içerisinde izlemiş bulunmaktayız.

“Sarı Sendikaların sendikacılığı yerin dibine batsın!”

İşçinin alın terini pazarlayan sarı sendikaların sendikacılığı yerin dibine batsın diyoruz ve başta şehrimizdeki alın teri döken işçi arkadaşlarımız olmak üzere, tüm işçi arkadaşlarımızı konfederasyonumuz ve sendikamız çatısı altında örgütlenmeye davet ediyoruz.

“ikramiyelerin zamanında ödenmesi konusunda hassas davranılmasını talep ediyoruz”

Son yıllarda yaşanan ağır ekonomik koşullar, gıda ve temel ihtiyaçlarda hızla artan ve yinelenen zamlar karşısında zor durumda kalan, KHK’lar ile özgür toplu iş sözleşmesi elinden alınan taşeron işçiler ve günün ekonomik şartlarının gerisinde kalan ücretlerle geçim sıkıntısı içerisinde yer alan sürekli ve geçici işçi arkadaşlarımızın da, ekonomik sorunlarına çözüm üreteceğimiz, iş barışı sağlayacak, emekçilerin ailesi ile birlikte onurlu ve insanca bir yaşam sürdürebilmesi için sözleşmelere kaynak olacak bütçelerin, hazırlık aşamasında bahsettiğimiz veriler ışığında düzenlenmesi, işçi arkadaşlarımızın ekonomik krizler altında ezilmesine bir parça da olsa engel olmak adına ek tediyeler ve sendikal ikramiyelerin zamanında ödenmesi konusunda hassas davranılmasını talep ediyoruz.

“Bugün itibari ile sakal bırakma eylemine başlıyoruz!”

DİSK Genel İş Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu olarak, tüm Türkiye’de etki yaratacağına inandığımız, farkındalık eylemi olarak bugün itibariyle sakal bırakma eylemimizi başlatıyoruz. Tüm emekçi kadınlarımızın da kırmızı fular takarak eylemlerimize destek vermelerini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com