Sivas Kongresi 100 yaşında

Kurtuluş Savaşı’nın ateşinin yakıldığı, milli mücadelenin mihenk taşlarından Sivas Kongresi, bugün tam 100 yaşında… Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde toplanan bir avuç vatan severin ülkenin makul talihini değiştirdiği bu önemli günün yıl dönümünde Çanakkale protokolü, art arda mesajlar yayınladı.

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl dönümü sebebiyle Çanakkale’de protokolün önde gelen isimleri sosyal medya üzerinden kutlama mesajları yayınladı. İşte onlardan öne çıkanlar…

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu: “Milli Mücadelemizin ve bağımsızlığımızın temelinin atıldığı, milli iradenin hakim kılındığı Sivas Kongresi’nin 100. yıl dönümünde;  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklâl kahramanları olmak üzere bize bu cennet vatanı bırakan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: “Partimizin ilk kurultayı da olan, kurtuluş ve kuruluş destanının temel taşı Sivas Kongresi’nin 100. yıldönümü için Sivas’tayız.”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan: “Kurtuluş ateşininin yakıldığı CHP’nin 1. Büyük Kurultayı olan Sivas Kongresi’nin 100. yılı. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyorum.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “100 yıl önce bugün; Bağımsızlığımızın ve Cumhuriyet’imizin temelleri atıldı. Kurtuluş mücadelemizin mihenk taşı olan Sivas Kongresi’nin 100 yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum.”

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan: “Sivas Kongresi’nin 100. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm dava ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com