Plantasyon sahaları dikime hazırlanıyor

Biga Orman İşletme Müdürlüğü’nün endüstriyel plantasyon sahaları dikime hazırlandı. Orman Bölge Müdürlüğü konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Biga Orman İşletme Müdürlüğü’nün 2019 yılı, ağaçlandırma tesis programında bulunan Karabiga Orman İşletme şefliklerindeki Endüstriyel Plantasyon sahaları, dikime hazırlandı. Konuyla ilgili Orman Bölge Müdürlüğü kamuoyunu bilgilendirdi.

Yapılan bilgilendirmede, “Biga Orman İşletme Müdürümüz İhsan Tunç arazi hazırlığı yaptırılan sahalarda, alt ve üst toprak işletme işlerini denetledi.

Çalışmalarla ilgili Bölge Müdürü Refik Ulusoy, “Verimsiz ormanlık alanların verimli hale getirilmesi, topraklarımızın yerinde korunması, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele için ağaçlandırmalar yaptıklarını, endüstriyel ağaçlandırmalar ile verim gücü yüksek olan sahalarda ıslah edilmiş tohum kaynaklarından üretilen fidanlarla yaptığımız ağaçlandırmalar sayesinde daha kısa sürede ve daha fazla ürün elde etmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple tohum kaynaklarının, potansiyel sahaların iyi incelenerek tespit edilmesi, kaliteli fidan üretimi ve arazi hazırlığının da uygun mekanizasyon tekniklerinin uygulanması çok önemlidir” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com