Konsey seçiminde oy kullanacaklar belli oldu

15 Eylül pazar Günü, Belediye Çalışanları Sendika Binası’nda yapılması planlanan Çanakkale Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu’na toplamda 368 kurum ve kuruluşun temsilcileri katılacak.

Kurum, Kuruluş ve STK’ların temsilci göstermesi için belirlenen başvuru süreci Cumartesi Günü sona erdi. Kent Konseyi tarafından hummalı bir çalışma yürütülürken, 368 temsilci ile çoğunluğun sağlandığı seçimler, 15 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Şimdilik Cevatpaşa Muhtarı Evren Kızoğlu ile Avukat Ali Çalıdağ’ın adaylığını açıkladığı Kent Konseyi seçimlerine başka isimlerin aday olup olmayacağı merak ediliyor.

Yoğun bir başvuru süreci geçiren Kent Konseyi’nin Genel Sekreteri Yeliz Kaçarlar tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “Basın İlan Kurumu üzerinden vermiş olduğumuz Genel Kurul İlanımız 20 Ağustos 2019 tarihinde olay Gazetesi aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılmış olup aynı zamanda STK, kurum ve derneklere genel kurul davet yazıları yönlendirilmiştir. 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 17:30’da temsilci bildirimleri sona ermiş ve doğrultuda temsilci listesi oluşturulmuştur.

368 TEMSİLCİ BAŞVURDU

Buna göre 15 Eylül 2019 saat 11:00’da Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal Tesis ve Rekreasyon alanında (Sendika Binası) Ercan Adsız Toplantı Salonunda yapılacak olan Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurulu’na kurum ve kuruluşları temsilen 368 temsilci katılacaktır. Kent Konseyleri Yönetmeliğinin 8. Maddesinde belirlenmiş olan kurum ve kuruluş temsilcilerinin dağılımı şöyle olmuştur: Vali adına temsilcisi, Belediye Başkanı, Valiliğe bağlı 10 kurum, 7 Mahalle Muhtarı, 9 Siyasi Parti, 2 ÇOMÜ, 6 Noter, 20 Meslek odası, 38 Sendika, 225 dernek, 6  vakıf, 12 meclis, 31 çalışma grubundan temsilciler katılacaktır.

Genel Kurul katılımcı listesi Çanakkale Kent Konseyi web sitesinde (www.canakkalekentkonseyi.org) yayımlanmış olup, temsilcilerin genel kurula kimlikleriyle birlikte gelmelerini rica eder; tüm katılımcılara teşekkür ederiz.”

Aşağıdaki linkten listeye ulaşabilirsiniz;

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com