Kızılay’dan Bülent Turan’a teşekkür

AK Parti Grup başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz hafta sonu Kerem, Ali ve Asaf isimli çocukları için düzenlediği sünnet törenine çelenk gönderilmemesini, bunun yerine Kızılay’a bağış yapılmasını istemişti. Çanakkale Kızılay Şubesi de Turan’ın bu jestini karşılıksız bırakmayarak bir teşekkür mesajı yayınladı.

Oğulları için düzenlediği sünnet cemiyetine çelenk gönderilmemesini isteyen AK Partili Bülent Turan’a Kızılay Çanakkale Şubesi tarafından bir teşekkür metni yayınlandı. Metinde şu ifadelere yer verildi:

“Türk Kızılay, bir iyilik hareketidir. Türk Kızılay, kurulduğu günden bu yana doğal afetlerden etkilenen 137’nin üzerinde ülkede uluslararası yardım faaliyetlerine katılmış, bugün yurt dışında 12 ülkede şubesi bulunan, doğrudan 23 milyon insana yardım eli uzatan ve her geçen gün yardım faaliyetlerini genişleten dünya çapında bir kuruluştur. Bir dünya markası olan Kızılay’ın ülkemizin büyüklüğüne yakışır, dünya çapındaki faaliyetlerinin devam edebilmesinin, ancak bağışlarla mümkün olabileceğine ilişkin çağrımızı kuruluş yıl dönümümüzde yinelemiştik. Bu çağrımıza kulak veren, ihtiyaç içindeki vatandaşlarımıza kol kanat germek isteyen yoğunluğu Ramazan Ayı ve Kurban Bayramında olmak üzere nakdi ve ayni bağış yapan, kurbanını, fidyesini, zekatını, taşınmazını bağışlayan tüm bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bağış yapılmasına vesilen olan, şehrimizin olduğu kadar ülkemizin de önemli siyasetçilerinden, Çanakkale Milletvekili, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a da ayrıca teşekkür etmek istiyoruz.”

“Her daim göz önünde ve rol model olan…”

“Bülent Turan’ın evlatlarının sünnet töreni davetiyelerinde törene çelenk göndermek yerine Kızılay Çanakkale Şubesine bağışta bulunulmasını rica etmiş olmasını çok önemsiyor, bu çağrıya duyarlı kalanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Her daim göz önünde ve rol model olan Bülent Turan, bu tavrıyla pek çok bağışçının ve bağışın önünü açacak örnek bir davranış sergilemiştir. Mazlumlara, ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın en kolay yolunun Türk Kızılay, Türk Kızılay’ının tek gelirinin de bağışlar olduğunu bir kez daha hatırlatarak tüm bağışçılarımıza yürekten şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarız.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com