ELEKTRİK ÇARPTI

Ne çarpmadı ki? Zam, zam, zam. İğneden ipliğe fiyatlarda değişiklik yapıldı! Bu da yeni moda. Zam diyemiyorlar. Çünkü, sevimsiz geliyormuş. Neymiş? Değişiklik. Yandaş, yöndeş medya aynen öyle diyor. Ya fiyatlarda ayarlama ya da değişiklik.

En son da doğal gaza zam gelmiş. Ya elektriğe ne demeli? Buyurun işte. Kendi üzerimizde konuyu açalım. Geçen yıl, Temmuz ayındaki tüketimimiz 90 liraymış. Zaten, evde Köroğlu Ayvaz olarak, iki kişi yaşıyoruz. Bu yıl Temmuz ayının 15 günü de yoktuk. Peki, ne kadar geldi fatura? Sıkı durun. Tam 210 lira. Sanki fabrika işletiyoruz. Bre Allah’tan korkmazlar. Bu nedir? Yazık değil mi millete.? Neymiş; Dağıtım ücreti. Kayıp kaçak bedeli. Vur abalıya hesabı. Maaşlara gelince böyle cömert davranmıyorlar. Memurlara ve emeklilerine % 4 zam yaptılar. Hakem heyetiymiş. Nasıl heyet ise. Hükümetin teklifini mota, mot uyguladılar. Ya yetkili sendika olarak görünen MEMNUN SEN’e ne demeli? Çıtı çıkmıyor. Hükümetin güdümünde olan bu sendika, sözde üyelerinin haklarını koruyacak. Ne yapıyor? Hükümeti koruyor. Zaten baskı yapılarak istifa ettirilen, tayin ve terfi ile korkutulan çalışanları, zorla üye yaparak, 40 bin olan üye sayılarını 1 Milyona çıkarmışlardı. Türk İş de öyle değil mi? En iyisi bu sendikaları lağvetmek. Nasılsa bir faydaları olmuyor. Anlayacağınız millet, zamlardan, pardon. Fiyat değişikliklerinden! İllallah dedi. Kaşıkla verip, kepçe ile alıyorlar. Ne diyelim? Allah fakir fukaraya yardım etsin.

GÜLMECE

Fiyat değişikliği (!) darbelerine maruz kalan vatandaşı bir-iki çızıktıralım da biraz tebessüm ettirilelim. Edebilirlerse.

Karadeniz’de benzin fiyatları bir hayli artmıştır. Millet, kendi arasında konuşurken dönmüşler Temel’e sormuşlar: “Temel benzine bi hayli zam geldi. Ne yapacaksın?”

Temel de şöyle der: “Yahu hacan ben, hep 10 liralık aldığım için, fark etmez demiş.

***

Memur, patronuna giderek:

– Zam istiyorum efendim, demiş.

– Peşimde koşan üç şirket var. Yoksa yakında beni bulamayacaksınız, bilesiniz!

Patron sormuş:

– Hangi şirketler onlar?

Memur:

– İnanmıyorsanız söyleyeyim efendim, demiş; elektrik, doğalgaz ve su şirketleri!

Sağlıcakla kalınız.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com