Çanakkale Suriyeli Kaydına Kapalı

İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda geçtiğimiz gün gerçekleştirilen İl Güvenlik Toplantısı’nda, vatandaşların huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak adına il genelinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Toplantının en dikkat çekici noktası ise daha önce gündeme gelen ve büyük tepki çeken, Suriyelilerin Çanakkale’ye yerleştirilmesi konusunda İl Göç İdaresi Müdürü Uğur Ayrık’ın bilgilendirmesi oldu. Müdür Ayrık, Çanakkale’nin Suriye uyruklu yabancıların diğer illere nazaran en az yoğunluğa sahip iller arasında olduğunu belirtirken, Çanakkale’nin Suriye uyruklu yabancı kaydına kapalı durumda olduğu bilgisini verdi.

Çanakkale Valiliği’nin haberine göre; Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapılan toplantıya Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir, Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal,  İl Jandarma Komutanı J. Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Celal Sel ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Vatandaşların huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak adına il genelinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda;

İl Göç İdaresi Müdürü Uğur Ayrık tarafından  Çanakkale’nin Suriye uyruklu yabancıların diğer illere nazaran en az yoğunluğa sahip iller arasında bulunduğu, İlimizin Suriye uyruklu yabancı kaydına kapalı durumda olduğu şeklinde bilgi verildi ve toplantıda düzensiz göçmenler ile ilgili yapılan iş ve işlemler hakkında katılımcılar tarafından değerlendirmeler yapıldı.

Çanakkale’de vatandaşlarımızın huzurlu, güvenli ve yaşanılabilir ortamda hayatlarını sürdürmeleri için tüm kurumların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışmalarının önemine vurgu yapan Vali Orhan Tavlı, düzensiz göçmenler ile ilgili halkımızın doğru bilgilerle düzenli olarak bilgilendirilmesi talimatını verdi.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com