Ezel Akay: “İlham vermek için buradayız”

Çevre avukatları ve STK temsilcileri dün savcılığa suç duyurusunda bulunmak üzere Adliye’deydiler. Yönetmen Ezel Akay’da dün saat 14.00’te Adliye’ye gelerek, mücadele sürecini yönetenlere destek oldu.

Yönetmen Ezel Akay, Su ve Vicdan nöbetini yakından takip ederek, bölgede incelemelerini sürdürüyor. Bölgede yürütülen faaliyetlere zaman zaman katılan sanatçı, dün Adliye’deydi. Çevre avukatlarının ve STK temsilcilerinin savcılığa suç duyurusunda bulunmalarına destek olan Akay, “Hukuki mücadele ve fikri takip oldukça önemlidir” vurgusunda bulundu.

“Bizim ülkemizde fikri takip oldukça önemlidir”

Ezel Akay, “Kirazlı’ya gitmiştim. Sıklıkla bu bölgelere gidip, geliyorum. Bugün hukuki işlemleri başlatmak için Çanakkaleli avukatların davetleri ile geldim. Söz vermiştim. Bu davaları yakından takip ediyoruz. Bizim ülkemizde fikri takip oldukça önemlidir.

“Biz sadece ilham vermek için buradayız”

Siz şu anda benimle, bir parça tanınmış bir insan olduğum için röportaj yapıyorsunuz. Bu bir aylık Su ve Vicdan nöbetini, Kirazlı’da alanda geçirenler bu işin gerçek kahramanlarıdır. Bu olaylara karşı çıkanlar, esas yetki ve haklara sahipler. Biz sadece ilham vermek ve destek olabilmek için buradayız” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com