Nöbetçilere dışarıdan destek sürüyor

Kirazlı’da Su ve Vicdan Nöbeti, bir aydan fazla süredir devam ediyor. Komitenin konaklamayı sona erdirmesine rağmen bazı sivil vatandaşlar çadırlı konaklamaya devam ederken, eylemcilere her yerden destek gelmeye devam ediyor.

36 gündür Balaban’da devam eden Su ve Vicdan Nöbeti eylemcilerine Çanakkale’den ve Çanakkale dışından destek sürüyor.

Kent merkezinde pazarcılık yapan Ercan – Fatma Hazırcı çifti, sık sık uğradıkları nöbet alanına meyve ve sebze takviyesi yapıyor. Hazırcı çifti, alandakilere en başından beri destek verdiklerini belirtirken sonuç elde edilinceye kadar alandakilere destek olacaklarını kaydetti.

Tarlalarından topladığı ürünleri her fırsatta alana götüren genç çiftçi Tayfun Barın ise eylemcilerin en büyük destekçilerinden biri oldu. Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Barın, partilisi eski CHP Kadın Kolları İl Başkanı Nurcan Bingöl ile birlikte geçtiğimiz gün nöbet alanında yemek dağıttı.

ŞARKÖY DE KOMŞUSUNA SAHİP ÇIKTI

Tekirdağ Şarköy’den “Şarköy Komşusuna Sahip Çıkıyor” sloganıyla ziyarete gelen Şarköyspor, Şarköy Çevre ve Doğayı Koruma Derneği ile Atatürkçü Düşünce Derneği Şarköy Şubesi de elleri boş gelmeyerek alandakilere kasa kasa üzüm getirdi.

  1. günde de nöbetçilere dışarıdan destek sürüyor. Hafta sonu sevilen müzik grupları Bandista, Yolda, Praksis ve Ne Münasebet gibi müzik grupları da kendi imkanları ile geldikleri alanda yine kendi imkanları ile konser vererek eylemcilerle birlikte coştu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com