Kulaçlar ‘Zafer’ için atıldı!

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından bu yıl 33’üncüsü düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması’nda erkeklerde Oğuz Çam, kadınlarda Bengisu Avcı birinci oldu. 3,5 millik parkurda gerçekleştirilen yarışa, 170’i ABD, Almanya, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Moldova ve Romanya’dan olmak üzere toplam 682 yüzücü katıldı.

Her yıl düzenlenen Rotary Kulübü Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışları’nda bu yıl 33’üncü yıl heyecanı vardı. Eceabat kumsalı ile Çimenlik Kalesi arasında 3,5 millik parkurda gerçekleştirilen ve 170’i ABD, Almanya, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Moldova ve Romanya’dan olmak üzere 682 yüzücünün katıldığı yarışta, bu yıl da unutulmaz anlar yaşandı.

Yarışma neticesinde ise erkeklerde birinciliği 44 dakika 25 saniyelik derecesiyle Oğuz Çam elde ederken, ikinciliği 45 dakika 17 saniye ile Dursun Saru, üçüncülüğü 47 dakika 40 saniye ile Emrah Karaboğa elde etti. Kadınlarda ise 50 dakika 35 saniye ile Bengisu Avcı birinci olurken, 51 dakika 41 saniye ile Erenay Oğur ikinci, 51 dakika 43 saniye ile Necla Naz Hatipoğlu üçüncülüğü elde etti.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com