Gökhan: “Kentimiz sanatçılara ilham veriyor”

Çanakkale Seramik Müzesi’nde önceki gün süreli sergilerin 18’incisi açıldı. Heykel Sanatçısı Nadia Arditti’nin “Hayat yolculuğu” adlı sergisinin açılışında konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Yöremiz, kentimiz ilham veriyor. Biz hissetmiyoruz belki ama sanatçı daha çok hissediyor” dedi.

Türkiye, İsviçre, Fransa, Belçika, İspanya Çin, USA ve İngiltere`deki sanatseverlerin özel koleksiyonlarında yer alan birçok esere sahip olan Nadia Arditti, mum eritme tekniği ile dökülen bronz heykellerini atölyesinde kendi özel metoduyla yapıyor.

Çanakkale Seramik Müzesi’nde önceki akşam yapılan açılışa, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Eşi Hale Gökhan, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Av. Güneş Pehlivan ile çok sayıda davetli katıldı.

ARDİTTİ: “ÇANAKKALE’NİN ÇOK ÖZEL BİR RUHU VAR”

Açılışta konuşma yapan Sanatçı Arditti, “Benim için Çanakkale, özgürlük anlamına geliyor. Çok özel bir ruhu var. Rüzgar ruhu, deniz ruhu, özgürlüğün ruhu demek…” diyerek katılanlara teşekkür etti.

Arditti’nin ardından konuşma yapan Başkan Gökhan, “Nadia Hanım az önce ‘Çanakkale’ye gelmeseydim bu eserleri yapamazdım’ dedi. Yöremiz, kentimiz ilham veriyor. Biz hissetmiyoruz belki ama sanatçı daha çok hissediyor. Onun için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com